Reklama

Reklama

Cała prawda o łupieżu

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia, bez względu na wiek i płeć.

Jednak mimo jego powszechności i dobrego poznania problemu przez dermatologów, wciąż możemy się spotkać z wieloma błędnymi przekonaniami na jego temat. Popularne mity obala dr n. med. Urszula Kozłowska, ekspert head&shoulders, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Mit nr 1: Główną przyczyną łupieżu jest nieodpowiednia higiena

Nieodpowiednia higiena nie jest bezpośrednią przyczyną łupieżu, ale może wpływać na zaostrzenie jego objawów. Łupież jest reakcją skóry głowy na obecność grzyba Malassezia globossa, który żywi się sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe znajdujące się na jej powierzchni. Około 50% osób na świecie reaguje uczuleniem na kwas oleinowy będący produktem przemiany materii tego mikroorganizmu. Ta nadwrażliwość objawia się m.in. podrażnieniem, swędzeniem czy przyspieszeniem cyklu namnażania komórek naskórka. Komórki te złuszczając się sklejają się w większe skupiska i tworzą widoczne białe płatki skóry, które nazywamy łupieżem.

Reklama

Mit nr 2: Skuteczne w walce z łupieżem są tylko silne produkty przeciwłupieżowe

Łupież to stan powracający. Jeśli raz go doświadczysz, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie pojawiał się ponownie. Można go jednak skutecznie zwalczyć. Najważniejsza jest systematyczna pielęgnacja odpowiednimi produktami przeciwłupieżowymi. Dlatego też najlepiej stosować łagodne szampony i odżywki przeznaczone do codziennego użytku. Polecam head&shoulders, który dzięki zawartości aktywnego ZPT, zwalcza przyczynę łupieżu - grzyb Malassezia globossa.  Skuteczność pirytionianu cynku (ZPT) utrzymuje się przez cały okres jego stosowania, a skóra głowy pozostaje w dobrej formie przez aż 72 godziny po myciu. Jeśli przy regularnym stosowaniu tego typu produktów łupież nie zniknie - skonsultuj się z dermatologiem.

Mit nr 3: Szampony przeciwłupieżowe podrażniają skórę

Łagodne szampony przeciwłupieżowe przeznaczone do codziennej pielęgnacji nie wywołują podrażnień skóry głowy, a nawet łagodzą te już istniejące. Przyczyną podrażnień i łupieżu jest grzyb Malassezia globosa. Jego aktywność wywołuje także swędzenie skóry głowy. Drapanie niestety przynosi jedynie chwilową ulgę, a co więcej dodatkowo zwiększa podrażnienia. Może też przyczynić się do mechanicznego uszkadzania włosów. Dlatego warto sięgać po produkty przeciwłupieżowe o delikatnej formule, takie jak head&shoulders. Dzięki zawartości składników intensywnie nawilżających wpływają one kojąco na skórę głowy i odżywiają włosy. Co najważniejsze jednak, za sprawą pirytionianu cynku, skutecznie hamują wzrost M. globosa, zwalczając w ten sposób źródło podrażnień. Wybieraj produkty z mentolem, który znany jest ze swoich właściwości łagodzących i kojącego oddziaływania na skórę głowy.

Mit nr 4: Codzienne stosowanie szamponów przeciwłupieżowych niszczy włosy

Stosowanie szamponu przeciwłupieżowego o łagodnej formule nie szkodzi skórze głowy ani włosom. Wprost przeciwnie. Tylko zdrowa, nawilżona skóra głowy bez łupieżu będzie podstawą pięknych, zadbanych włosów. Wybieraj produkty, takie jak np. head&shoulders, które poza efektywnie zwalczającym łupież pirytionianem cynku (ZPT), zawierają także składniki intensywnie nawilżające. Są łagodne, a barwniki i substancje zapachowe zostały w nich ograniczone do minimum, dzięki czemu  poleca się je do codziennej pielęgnacji. Najlepsze efekty osiągniesz przy regularnym stosowaniu wybranego produktu przeciwłupieżowego. Naprzemienne używanie tego typu szamponu ze zwykłym szamponem może doprowadzić do wypłukania składników aktywnych i osłabić ich skuteczność w walce z łupieżem.

Przyłącz się do akcji "Polska walczy z łupieżem"!

1.Regularnie stosuj szampon head&shoulders, który zawiera aktywny ZPT, dzięki czemu efektywnie, a przy tym łagodnie, zwalcza widoczne objawy łupieżu już od pierwszego mycia**.

2. Ciesz się zdrową skórą głowy bez łupieżu** i pięknymi, lśniącymi włosami!

* Kalkulacja P&G na bazie danych sprzedażowych Nielsen z okresu lipiec 2013 r. do czerwiec 2014 r.

** widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu.

Head&shoulders, nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*, w kampanii  "Polska walczy z łupieżem" zachęca do zwrócenia uwagi na skalę problemu, jakim jest łupież. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne szampony i odżywki head&shoulders są nie tylko skuteczne w zwalczaniu tej przypadłości, lecz także pielęgnują skórę głowy i sprawiają, że włosy są zdrowe, lśniące i do 100% wolne od łupieżu**.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy