Reklama

Reklama

Chcesz się odmłodzić? Podkreśl brwi

Brwi to rama dla twarzy, nic dziwnego, że od kilku sezonów makijażyści tak mocno akcentują ten element wyglądu. Jak się okazuje, powodów jest więcej. Badania wskazują, że mocniej podkreślone brwi odmładzają.

Wraz z wiekiem niektóre cechy i elementy naszej twarzy tracą na wyrazistości. Tak jest chociażby z kolorem ust czy brwiami. Jak się okazuje, te ostatnie nie są bez znaczenia.

Badania opublikowane w czasopiśmie "Frontiers in Psychology", wskazały, że niektóre cechy naszej twarzy są szczególnie mocno utożsamiane z młodzieńczym wyglądem. Autorzy badania wykazali, że jednym z tych elementów są właśnie brwi.

"W naszym badaniu posługując się formą graficzną manipulowaliśmy z wyglądem badanych, jednak przeróbki graficzne dawały efekt, który można osiągnąć za pomocą makijażu" - przyznał współautor badania Richard Russell z Gettysburg College. "Wiemy, że z wiekiem usta tracą na intensywności swojego koloru, brwi są nieco mniej wyraziste, oba te elementy można z łatwością skorygować za pomocą makijażu" - dodaje naukowiec.

Reklama

Największym zaskoczeniem dla naukowców były wspomniane brwi. Okazało się, że niezależnie od wieku czy pochodzenia etnicznego przyciemnienie brwi powodowało, że kobiety były uznawane za młodsze. Zatem ten prosty makijażowy trik może w łatwy i szybki sposób odjąć nam lat. (PAP Life)

autorka: Monika Dzwonnik

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje