Ciekawostki na temat makijażu

Jeśli interesujesz się makijażem, ale masz już dość typowych rad na jego temat, daj sobie spokój i przeczytaj poniższe interesujące fakty dotyczące makijażu i kosmetyków do jego wykonywania. Ludzie używaja kosmetyków w różnej formie od wieków. Wizaż, czyli wizualny wygląd był nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji ciała.

makijaż historia
makijaż historia© Photogenica

Żagle Kleopatry

makijaż w średnioweczu
© Photogenica

Pierwszy fakt nie ma nic wspólnego z makijażem. Po prostu natknęliśmy się na niego i wydał nam się interesujący! Kleopatra zarządziła, aby żagle jej statku namoczyć w perfumach, tak, aby wiatr niósł ich zapach i obwieszczał jej rychłe przybycie do Rzymu.

Coco Chanel ustanowiła modę na opalanie

Posiadanie opalenizny stało się popularne dopiero w 1920 roku. Moda ta pojawiła się przypadkowo, kiedy Coco Chanel opaliła się podczas rejsu na Riwierze Francuskiej. Wkrótce potem nastała moda na sztuczną opaleniznę.

W średniowieczu modna była jasna skóra

Na długo zanim Coco Chanel zeszła ze statku ze swoją przypadkową opalenizną, kobiety w średniowieczu stawały na głowie, aby ich cera miała kolor jak najbardziej zbliżony do białego. Jednym z trików było stosowanie pijawek, aby wraz z krwią wyssały ze skóry zabarwienie.

Lakier do paznokci został wynaleziony w Chinach

organiczne kosmetyki
© Photogenica

Pierwszy lakier do paznokci powstał podobno w Chinach 3000 lat p.n.e. Oryginalna formuła zawierała białka jaj, żywicę, wosk pszczeli oraz kolorowy puder.

Połysk bierze się z rybich łusek

Połysk oraz blask w niektórych lakierach do paznokci i szminkach pochodzi z dodania do nich rybich łusek. Producenci kosmetyków ciągle nie znaleźli lepszego zamiennika, który przynajmniej tak samo dobrze wykonałby swoje zadanie.

Możesz kupić organiczne kosmetyki do makijażu

Mimo iż rzadko można je spotkać w drogeriach, możesz kupić całkowicie organiczne i naturalne produkty do makijażu. Tak jak organiczne jedzenie, zawierają one jedynie naturalne składniki bez żadnych sztucznych dodatków czy konserwantów.

Rimmel znaczy mascara

neonowy lakier
© Photogenica

Eugene Rimmel wyprodukował w XIX wieku pierwszą mascarę. Dzisiaj słowo Rimmel oznacza mascarę w wielu różnych językach na całym świecie.

W Pensylwanii potrzebujesz pozwolenia, aby nosić makijaż

Oto jeden z tych dziwnych przepisów, które nigdy nie zostały zniesione. W mieście Morrisville w Pensylwanii, mimo iż w praktyce nikt tego nie przestrzega, formalnie kobieta musi uzyskać pozwolenie zanim nałoży sobie makijaż.

Neonowe lakiery do paznokci są w USA nielegalne

Mimo iż wiele marek ma w swojej ofercie lakiery do paznokci, które nazywają się neonowe, to w USA nie zawierają one prawdziwego neonu. Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazała używania neonowych lakierów do paznokci, chociaż ciągle można je legalnie stosować w niektórych innych państwach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas