Reklama

Reklama

Co jest w dobrym stylu

Każda kobieta ma w sobie to "coś". Niezależnie od wieku czy kształtów, emanuje urodą. Warto umiejętnie ją pielęgnować, zachowując umiar w upiększaniu się i harmonię w wyglądzie.

Nie zazdrość doskonałego wyglądu "twarzom" znanym z reklam. Efekt pięknego obrazka jest wykreowany przez specjalistów. W życiu jest zwyczajnie - jesteśmy zapracowane i wyglądamy bardziej przeciętnie. Nie mamy też zbyt wiele czasu, by spędzać go przed lustrem, ani pieniędzy na upiększanie się w specjalistycznych gabinetach. Ale czy jest to potrzebne do szczęścia każdej z nas? Czy z tego powodu masz się czuć mniej atrakcyjna? Zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś. Laurki wystawiane kobiecie tylko za wygląd świadczą o niedojrzałości oceniającego. Staraj się dbać o siebie w dobrym stylu. To oznacza, że pielęgnacja powinna być dostosowana do twoich potrzeb. Podpowiadamy ci, jak zachować harmonijny styl.

Reklama

Co to znaczy być zadbaną kobietą

Pozwól sobie na naturalny, stonowany wygląd, tak jak większość mieszkanek Europy Zachodniej. Na co dzień przeważnie się nie malują, chodzą w spodniach czy spódnicach, T-shircie lub koszuli i wygodnych butach, ale czują się ze sobą dobrze. Weź z nich przykład i dbaj o siebie.

Świeża, nawilżona cera - Jeśli nie lubisz makijażu, wcale nie musisz się malować. Ale krem na dzień z filtrami UV jest ci potrzebny. Chroni cerę przed szkodliwym wpływem spalin, zimna i przed słońcem. Nie rezygnuj z możliwości opóźniania zmarszczek i używaj też kremu na noc- odżywczego czy regenerującego oraz specjalnego pod oczy. Posmaruj usta odżywczym sztyftem, by nie wysychały.

Wydepilowane nogi i pachy - Kobieta z zarośniętymi łydkami czy pachami uznawana jest za zaniedbaną. Regularnie usuwaj więc włoski. A jeśli je "przetrzymujesz", by były dłuższe o kilka milimetrów, by łatwiej je usunąć woskiem czy depilatorem, schowaj ten sekret pod ubraniem. Uwaga! Dość modne ostatnio depilowanie skóry na przedramionach nie jest konieczne.

Gładkie dłonie i stopy - Kremuj skórę rąk i stóp oraz dbaj, by paznokcie miały staranne kształty. Zdarza się, że nie zdążyłaś zrobić pedikiuru i stopy wyglądają nieestetycznie - schowaj je w zakrytym obuwiu.

Savoir-vivre, czyli co jest stosowne w pracy

Nie byłabyś kobietą, gdybyś zapomniała od czasu do czasu zerknąć w lusterko, uczesać się, przypudrować nos. Czasem może też złamać ci się paznokieć, rozmazać szminka. Poprawki są konieczne, ale rób je, tak by swoimi zabiegami nie wprawiać nikogo w zakłopotanie.

Dowiedz się więcej na temat: makijaż | szminka | W dobrym stylu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje