Co się stanie, jeśli spryskasz swoje łóżko alkoholem?

Alkohol stanowi dodatek do produktów kosmetycznych i jest stosowany jako środek dezynfekujący oraz jako substancja łącząca inne składniki. Pomaga także pozbyć się niepożądanych owadów z łóżka. Wystarczy spryskać materace i poduszki, a po kilkukrotnym zastosowaniu łóżko będzie czyste. Alkohol można jednak także stosować do innych celów, na przykład jako:

article cover
© Photogenica

Środek do oczyszczania skóry

© Photogenica

Wiele preparatów przeciwtrądzikowych zawiera alkohol. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, które łagodzi zmienioną chorobowo skórę, odkaża wypryski i przeciwdziała powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych. Wystarczy przemyć skórę wacikiem lub posmarować skórę maścią czy kremem.

Środek łagodzący opryszczkę

Około 85 procent populacji jest nosicielami wirusa opryszczki. Jednak tylko u niewielkiej części z tych osób choroba się rozwija. W przypadku pojawienia się charakterystycznych zmian skórnych należy przemyć skórę 70% alkoholem izopropylowym, a wypryski w krótkim czasie powinny zniknąć.

Zamiennik dezodorantu

© Photogenica

Wetrzyj niewielką ilość alkoholu w skórę pod pachami. Trzeba tu jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie alkoholu na skórę może powodować podrażnienia.

Środek do zapobiegania wrastaniu włosów

Zaaplikuj niewielką ilość alkoholu na skórę pod pachami i w okolice bikini po goleniu, aby zapobiec wrastaniu włosków i podrażnieniu skóry.

Środek chłodzący

© Photogenica

Wymieszaj wodę z alkoholem w proporcji 2:1 i włóż do lodówki w szczelnie zamkniętej torebce foliowej na godzinę. Następnie użyj woreczka do zimnych okładów lub do chłodzenia posiłków na pikniku.

Środek do zmywania lakieru z paznokci

Powszechnie dostępne zmywacze do paznokci zawierają duże ilości szkodliwych substancji, które uszkadzają paznokcie. Dlatego zamiast acetonu lepiej jest użyć alkoholu do usunięcia lakieru.

Środek do czyszczenia uszu

© Photogenica

Patyczki kosmetyczne są powszechnie używane do czyszczenia uszu, ale w rzeczywistości wpychają woskowinę do środka, zamiast ją usuwać. Dlatego lepiej jest zmieszać spirytus do nacierania z octem spirytusowym i zanurzyć w mieszance patyczek. Następnie wlać kroplę do ucha, a woskowina sama wysunie się na zewnątrz.

Środek na wszy

Spirytus skażony wlewamy do butelki ze spryskiwaczem i dodajemy do niego kilka kropli olejku lawendowego. Następnie spryskujemy taką miksturą skórę głowy. Czeszemy włosy grzebieniem, aby pozbyć się martwych pasożytów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas