Co się stanie, jeśli spryskasz swoje łóżko alkoholem?

Alkohol stanowi dodatek do produktów kosmetycznych i jest stosowany jako środek dezynfekujący oraz jako substancja łącząca inne składniki. Pomaga także pozbyć się niepożądanych owadów z łóżka. Wystarczy spryskać materace i poduszki, a po kilkukrotnym zastosowaniu łóżko będzie czyste. Alkohol można jednak także stosować do innych celów, na przykład jako:

article cover
© Photogenica

Środek do oczyszczania skóry

© Photogenica

Wiele preparatów przeciwtrądzikowych zawiera alkohol. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, które łagodzi zmienioną chorobowo skórę, odkaża wypryski i przeciwdziała powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych. Wystarczy przemyć skórę wacikiem lub posmarować skórę maścią czy kremem.

Środek łagodzący opryszczkę

Około 85 procent populacji jest nosicielami wirusa opryszczki. Jednak tylko u niewielkiej części z tych osób choroba się rozwija. W przypadku pojawienia się charakterystycznych zmian skórnych należy przemyć skórę 70% alkoholem izopropylowym, a wypryski w krótkim czasie powinny zniknąć.

Zamiennik dezodorantu

© Photogenica

Wetrzyj niewielką ilość alkoholu w skórę pod pachami. Trzeba tu jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie alkoholu na skórę może powodować podrażnienia.

Środek do zapobiegania wrastaniu włosów

Zaaplikuj niewielką ilość alkoholu na skórę pod pachami i w okolice bikini po goleniu, aby zapobiec wrastaniu włosków i podrażnieniu skóry.

Środek chłodzący

© Photogenica

Wymieszaj wodę z alkoholem w proporcji 2:1 i włóż do lodówki w szczelnie zamkniętej torebce foliowej na godzinę. Następnie użyj woreczka do zimnych okładów lub do chłodzenia posiłków na pikniku.

Środek do zmywania lakieru z paznokci

Powszechnie dostępne zmywacze do paznokci zawierają duże ilości szkodliwych substancji, które uszkadzają paznokcie. Dlatego zamiast acetonu lepiej jest użyć alkoholu do usunięcia lakieru.

Środek do czyszczenia uszu

© Photogenica

Patyczki kosmetyczne są powszechnie używane do czyszczenia uszu, ale w rzeczywistości wpychają woskowinę do środka, zamiast ją usuwać. Dlatego lepiej jest zmieszać spirytus do nacierania z octem spirytusowym i zanurzyć w mieszance patyczek. Następnie wlać kroplę do ucha, a woskowina sama wysunie się na zewnątrz.

Środek na wszy

Spirytus skażony wlewamy do butelki ze spryskiwaczem i dodajemy do niego kilka kropli olejku lawendowego. Następnie spryskujemy taką miksturą skórę głowy. Czeszemy włosy grzebieniem, aby pozbyć się martwych pasożytów.