Co trądzik mówi o twoich problemach zdrowotnych?

Warto wiedzieć, że przyczyną trądziku nie zawsze są zaburzenia hormonalne, jak zwykło się powszechnie twierdzić. Czynniki, które go wywołują to np. złe emocje, stres, a także choroby, na które cierpimy. O części z nich zazwyczaj nie wiemy, dlatego nie podejmujemy leczenia. Okazuje się, że kondycja skóry twarzy może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Specjaliści od Face Mapping, analizując zmiany na skórze twarzy, potrafią diagnozować już nawet nowotwory! A co trądzik mówi o naszym zdrowiu? O tym poniżej.

article cover
©123RF/PICSEL
©123RF/PICSEL

Miejsce twarzy, na którym pojawiają się zmiany trądzikowe oznacza inny rodzaj dolegliwości zdrowotnych. Sprawdź, co o twoim zdrowiu mówią części twarzy, na których występuje trądzik.

Czoło

Jeśli na twoim czole pojawia się duża ilość wyprysków, to oznaka, że twój organizm potrzebuje więcej wody. Trądzik na czole zazwyczaj spowodowany jest słabym trawieniem i obecnością zbyt dużej ilości toksyn w organizmie. Picie wody pomoże ci się ich pozbyć! Pij codziennie przynajmniej osiem szklanek wody niegazowanej. Kurację zaleca się wzmacniać zieloną herbatą.

Strefa T

Strefa T to połączenie nosa i niewielkiego obszaru nad brwiami. Nos natomiast łączy się bezpośrednio z wątrobą, dlatego trądzik występujący w strefie T może oznaczać nieprawidłowe funkcjonowanie tego narządu. By poprawić zdrowie swojej wątroby, pij regularnie napary z ziół.

Miejsca wokół oczu

Zdrowe okolice oczu oznaczają zdrowie nerek. Ich zaburzoną pracę mogą sygnalizować wszelkie, nienaturalne zmiany skórne wokół oczu. W przypadku dolegliwości związanych z pracą nerek zaleca się pić duże ilości wody.

Policzki

©123RF/PICSEL

Nasze policzki są podzielone na dwie części: górną i dolną. Górna część połączona jest z płucami. Trądzik, który pojawia się w tym miejscu może mieć bezpośredni związek z wdychaniem toksycznego powietrza lub dymu papierosowego. Jeśli mieszkasz w zanieczyszczonym środowisku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że brud, który codzienne wdychasz przenosi się na policzki w postaci trądziku.

Jedną z przyczyn powstawania zmian trądzikowych na górnej części policzków jest również używanie telefonów komórkowych, które nieczyszczone są siedliskiem bakterii i brudu. Warto zatem od czasu do czasu przemyć swój telefon odpowiednim specyfikiem. By uniknąć pojawiania się niedoskonałości na policzkach, powinniśmy także często zmieniać poszewki naszych poduszek. To kolejne miejsce, na którym gromadzi się duża ilość bakterii.

Trądzik na dolnej części naszych policzków może być natomiast wynikiem nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Zmiany skórne nierzadko odzwierciedlają problemy z dziąsłami i zębami. Jeśli chcesz uniknąć trądziku w tych miejscach, dbaj o zdrowie jamy ustnej.

Nos

Nos, oprócz wątroby, połączony jest również z sercem. Spuchnięty, bulwiasty i wydzielający duże ilości sebum jest oznaką nadciśnienia. Jeśli zauważasz u siebie te cechy, powinieneś ograniczyć spożycie soli, napojów słodzonych, a zastąpić je owocami i warzywami.

Uszy

©123RF/PICSEL

Nasze uszy to narząd bezpośrednio połączony z nerkami. Wszelkie niedoskonałości, które występują w ich okolicy mogą być oznaką braku wody w nerkach. Czujesz, że ten problem może dotyczyć i ciebie? Pij kilka szklanek wody dziennie, a także ogranicz spożycie soli i kofeiny.

Broda

To, co na brodzie, to w jelicie cienkim! Zapewniamy, że tym haśle jest dużo prawdy. Kondycja skóry na naszej brodzie uzależniona jest od pożywienia, które dostarczamy do organizmu, a także od pracy jelita cienkiego. Jeśli ma ono problem z trawieniem pokarmów, na skórze naszej brody mogą pojawiać się ropne wypryski. Trądzik na brodzie oznacza, że nie odżywasz się zdrowo i jednocześnie szkodzisz swoim jelitom. By dbać o prawidłową pracę naszych jelit, powinniśmy unikać nabiału oraz tłustych, wysokokalorycznych produktów.

Pierwszym krokiem, prowadzącym do poprawy kondycji naszej skóry, powinna być eliminacja złych nawyków żywieniowych. Większość zmian trądzikowych wywołuje niezdrowe odżywianie się, a także kontakt z toksycznymi substancjami, które zanieczyszczają skórę. Warto zatem przywiązywać uwagę nie tylko do tego, co spożywamy, ale i do środowiska, w którym żyjemy. To przecież jedne z najważniejszych czynników oddziałujących na nasze zdrowie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas