Reklama

Reklama

Ćwicz w szpilkach

Kochasz buty na wysokich obcasach tak bardzo, że nie potrafisz się z nimi rozstać, nawet podczas treningu? Teraz masz okazję poćwiczyć w szpilkach dzięki stiletto strenght!

Kochasz wysokie obcasy? Uwielbiasz zwracać na siebie uwagę dzięki stukotowi butów? Masz świadomość tego, że każdy mężczyzna uważa, że szpilki są sexy? Zwłaszcza te na bardzo wysokim obcasie!

Ale chodzenie na nich nie jest łatwą sztuką. Nietrudno stracić równowagę, potknąć się i skręcić nogę w kostce. Na dodatek chodzić to nie wszystko, trzeba jeszcze poruszać się z gracją, jak przystało na damę, a nie kroczyć jak zawodnik podnoszący ciężary.

Aerobik na obcasach

Z tego właśnie powodu modna nowojorska sala gimnastyczna "Crunch Gym" rozpoczęła specjalny program, prowadzony przez zawodowe modelki, dla tych wszystkich pań, które chcą nauczyć się pięknie chodzić w tych butach. Panie ćwiczą w nim mięśnie brzucha, pleców, a przede wszystkim kostek. Podobno chodzenie w takich butach zawsze jest bolesne ale ćwiczenia stiletto strenght zmniejszają ten ból do minimum.

Reklama

Zobacz film:""

Pomyślałaś sobie pewnie: aerobic na obcasach?! To niemożliwe! A jednak! Od niedawna także w Polsce mamy do czynienia z nowym zjawiskiem zwanym stiletto strenght! Co to takiego?

Jest to program ćwiczeń dla pań, które nie wyobrażają sobie, by mogły poruszać się na butach na płaskim obcasie, ale nie tylko: te ćwiczenia polecane są również dla osób, które chcą oswoić się ze szpilkami, nauczyć się elegancko i swobodnie w nich poruszać. Tak niecodzienny pomysł mógł do nas przyjść tylko z Ameryki!

Z siłą sztyletu

Nazwa stiletto strenght oznacza ,"siła sztyletu", gdyż ,"sztyletem" nazwany został pewien model szpilek o bardzo wysokim obcasie. Ćwiczenia te biją rekordy popularności w najlepszych salonach fitness. Nic więc dziwnego, że pomysł przywędrował również do naszych klubów.

Na czym polega stiletto strenght? Na początku jest oczywiście rozgrzewka, która przygotowuje mięśnie do dalszej pracy. Trening właściwy, bardziej intensywny trwa ok. 30- 45 minut. Instruktorzy wykorzystują w nim przede wszystkim metodę pilatesu. Dzięki niej znacznie wzmocnione zostają mięśnie tułowia.

Po treningu właściwym mamy do czynienia z nieco bardziej odprężającą częścią ćwiczeń, która polega na nauce pełnego gracji i wdzięku chodu na wysokich obcasach. Wielu instruktorów proponuje też na koniec zabawę- taniec w rytm szalonej dyskotekowej muzyki. Brzmi niegroźnie, prawda?

Na szpilkach z gracją

Pora jednak zapytać, co nasz organizm zyskuje po tak niecodziennym treningu. Przede wszystkim, dzięki stiletto strenght zostaje wzmocniony nasz kręgosłup. Inny efekt treningu to wzmocnione nogi, a zwłaszcza uda i łydki. Dzięki regularnemu ćwiczeniu uda nabiorą jędrności, a łydki staną się kształtne. Stiletto strenght sprawi również, że z naszych bioder zniknie nadmiar tłuszczyku. Ale trening wywoła także inne korzyści.

Trenujące kobiety zaczną się poruszać ładniej i zgrabniej. Sylwetka na obcasach będzie prezentować się o wiele doskonalej, gdyż zwrócimy uwagę na to, by wyprostować kręgosłup oraz wypiąć klatkę piersiową z naszymi najmocniej działającymi na mężczyzn atutami, do przodu.

Poprzez zachowanie takiej postawy, poruszając się na obcasach zaczniemy ładnie kołysać biodrami.

Brzmi przekonująco? - Nigdy nie słyszałam o tego typu zajęciach.- mówi Anna Nowicka (28 l.)- Aerobic, pływanie - owszem, ale ćwiczenie na obcasach? Nigdy by mi to nie przyszło do głowy. Jednak przyznaję, że chętnie zapisałabym się na takie zajęcia. Powód jest prosty - nie umiem chodzić na obcasach. Zwykle zakładam buty sportowe lub mokasyny, bo na szpilkach wyglądam niezgrabnie. Próbowałam oczywiście nauczyć się chodzić na obcasach w domu, przed lustrem, ale z marnym skutkiem. A przecież szpilki to domena każdej kobiety i każda dama powinna umieć w nich ładnie chodzić!

Dlatego rozejrzę się, czy w moim mieście nie ma takich zajęć.

Stiletto strenght dla jednych pań będzie tylko nowinką zza Oceanu, dla innych ciekawą formą zrzucenia paru kilogramów i nauki ładnego chodzenia na obcasach. A ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno - serdecznie polecamy!

Joanna Bielas, I.D.Media

IDmedia
Dowiedz się więcej na temat: ćwiczenia | mięśnie | buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje