Reklama

Reklama

Czego pragną twoje włosy?

Na co zwrócić uwagę w diecie, aby cieszyć się mocnymi i błyszczącymi włosami? Czego unikać i jakie zasady zastosować w domu, aby zawsze mieć bujną i zdrową czuprynę? Zobacz, czego potrzebują twoje włosy.

Witamin

Aby włosy nie wypadały w nadmiarze, były błyszczące i mocne potrzebują właściwego odżywienia  od środka. Witamina A doda twoim włosom wzmocnienia, z kolei jej deficyt sprawi, że włosy będą suche i łamliwe. Osłabionym włosom pomogą witaminy z grupy B. Na szczególną zasługują witaminy B6 i B1, biorące udział w procesie "produkcji włosa", B2 zapobiega powstawaniu łupieżu, a B12 chroni przed wypadaniem włosów (niedobór tej witaminy jest objawem niedokrwistości, która jest odpowiedzialna m. in. za utratę włosów).

Za połysk odpowiedzialna jest witamina E, która dobrze chroni też przed wolnymi rodnikami i rozszerza naczynia włosowate, tak aby mogły transportować do mieszków włosowych składniki odżywcze.

Reklama

Dobrego fryzjera

Myślisz, że nie ma nic prostszego od zapuszczania włosów, że wystarczy po prostu pozwolić im rosnąć w spokoju? Nic bardziej mylnego! Aby cieszyć się zdrowymi i długimi włosami konieczne jest podcinanie końcówek, nawet o 1-2 mm, co ok. 6 tygodni. Dzięki temu zapobiegniesz ich rozdwajaniu i łamliwości, które z czasem będą postępować. Poza tym dobrze wiesz, że nic tak nie poprawia samopoczucia jak wizyta u fryzjera. Stała korekta kształtu fryzury na pewno pomoże w układaniu włosów. 

Wspomagania od środka

Stres, nieodpowiednia dieta, niekorzystne warunki atmosferyczne - wszystko to może powodować, że twoje włosy zaczną w pewnym momencie wypadać lub staną się łamliwe i kruche. W takim wypadku wspomagaj je od wewnątrz. Odpowiednia suplementacja pozwoli uzupełnić niedobory witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłowy stan włosów.

Taki preparat zawierający cynk, biotynę, cysteinę, metioninę oraz najodpowiedniejsze witaminy B, A, E i C wpłynie korzystnie nie tylko na stan włosów, ale przy okazji poprawi również kondycję skóry i paznokci. Pamiętaj tylko, aby taką kurację stosować regularnie, najlepiej 3 miesiące, wtedy będziesz miała pewność, że odniesie skutek.

Czułości

Częste używanie prostownicy nie służy Twoim włosom, może powodować ich łamliwość i wysuszenie. Dlatego jeśli musisz prostować włosy, to staraj się to robić przy pomocy szczotki i suszarki. Możesz też czasem zastosować w domu specjalną kurację wzmacniającą, która zregeneruje zniszczone włosy. Poszukaj dla siebie najlepszej domowej maseczki, warto np. wypróbować tę z jajek, miodu i oliwy z oliwek. Przy regularnym stosowaniu włosy staną się bardziej nawilżone i lśniące.

...a czego Twoje włosy nie lubią?

Oprócz wspomnianej wcześniej prostownicy, staraj się unikać gorącej wody podczas mycia włosów, rozczesywania na mokro oraz silnego tarcia ręcznikiem. Związywanie gumką może być przyczyną łamliwości, dlatego rozluźniaj czasem swoje upięcie. Co więcej, unikaj w diecie produktów zawierających cukier, gdyż jest on odpowiedzialny za przetłuszczanie się włosów.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama