Cztery sposoby, jak usunąć zagniecenia na twarzy po nocy
Ślady od poduszki wygładzi masaż gąbeczką lub zimny okład i schłodzony krem. Przed snem warto dobrze nawilżyć skórę olejkiem rycynowym.
Przyłóż do buzi zimny okład
Małym ręcznikiem frotte lub bawełnianą ściereczką owiń dwie kostki lodu (włóż je do foliowego woreczka). Przyłóż okład na ok. 1-2 min w miejscu zagniecenia na skórze.
Zimno pobudza pracę naczyń krwionośnych w skórze, dzięki czemu komórki zostają lepiej dotlenione. A to przyczynia się do poprawy napięcia naskórka i załamania się wygładzają.
Wklep schłodzony krem
Wybierz preparat liftingujący lub przeciwzmarszczkowy Zwróć uwagę, by krem zawierał m.in. koenzym Q10 czy kwas hialuronowy. Koenzym Q10 dotlenia komórki, wtedy szybciej docierają do nich substancje ujędrniające. Natomiast kwas hialuronowy dodany do kremu liftu działa błyskawicznie.
Krem przechowuj na dolnej półce lodówki.
Wymasuj skórę gąbką
Naszym odkryciem jest gąbka do twarzy konjac (kupisz ją w Rossmannie, ok. 12 zł). Wykonana z azjatyckiego drzewa konjac jest twardsza i ma mniejsze pory, dzięki czemu lepiej niż zwykła gąbka masuje twarz.
Zwilż ją w letniej wodzie, by zmiękła, a potem zanurz na moment w chłodnej wodzie, wyciśnij. Kilka razy przetrzyj nią kolistymi ruchami całą twarz.
Posmaruj cerę olejkiem rycynowym
Wieczorem, przed snem wklep w twarz kilka kropli olejku rycynowego (kosmetyczny kupisz w drogerii, od ok. 8 zł). Lekko ogrzej butelkę w ciepłej wodzie, rzadszy olejek lepiej się wchłonie. Wmasuj w twarz ok. 5 kropli, a potem wklep krem na noc.
W ten sposób zatrzymasz wodę w skórze, dzięki czemu będzie ona bardziej odporna na zagniecenia.