Reklama

Reklama

Demakijaż - wstęp do pięknej skóry

Dokładne oczyszczanie twarzy to niezwykle ważny element codziennego rytuału dbania o urodę. Prawidłowo wykonany demakijaż nie jest jedynie kwestią higieny - przygotowuje on skórę do kolejnych etapów pielęgnacji, zapewniając jej promienny i zdrowy wygląd.

Nie jest tajemnicą, że zmywanie twarzy po całym dniu jest kluczowym elementem pielęgnacji cery. Pozbywając się resztek makijażu i gromadzących się na skórze zanieczyszczeń zapobiegamy powstawaniu zaczerwienień, wyprysków i chorób skórnych. Kluczowe pozostaje jednak nie tylko dopasowanie produktów do demakijażu do rodzaju naszej skóry, ale i właściwe wykonanie oczyszczania twarzy.

Reklama

"Bardzo ważne jest, by odpowiednio przygotować skórę do zabiegów pielęgnacyjnych" - mówi Joanna Daszewska, fizjoterapeutka i masażystka twarzy w warszawskim salonie marki Creamy. "Najpierw musimy dokładnie oczyścić skórę substancją myjącą w postaci żelu do mycia twarzy lub olejku myjącego. Polecam unikać stosowania wacików, które powodują, iż delikatna warstwa lipidowa skóry może zostać naruszona. Dzieje się tak dlatego, że nasz naskórek regeneruje się w czasie około 21 dni. Stosując na co dzień waciki, możemy narazić skórę na nawracające infekcje, stany zapalne i reakcje alergiczne, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej" - tłumaczy.

Czym zatem zastąpić popularne płatki kosmetyczne, których używa na co dzień prawdopodobnie znakomita większość kobiet? Okazuje się, że to, czego potrzebujemy mamy pod ręką - a właściwie... w rękach. "Zabieg zmycia makijażu możemy z powodzeniem wykonać za pomocą naszych dłoni. Nakładamy na skórę produkt do mycia twarzy, po czym ściągamy go palcami delikatnie masując. Świetnie sprawdzą się tu oleje, które są delikatniejsze dla skóry" - instruuje ekspertka.

Po wykonaniu demakijażu warto zastosować tonik lub hydrolat, by nawilżyć skórę i przywrócić jej prawidłowe pH. Na tym etapie także czyha na nas widmo pomyłki. "Zdarza się, że panie popełniają błąd, czekając przed nałożeniem oleju, aż kosmetyk wyschnie. Olej lub krem trzeba tymczasem zaaplikować na jeszcze wilgotną skórę - w ten sposób zapobiegamy jej przesuszeniu" - przekonuje Daszewska. Oczyszczając twarz każdego dnia warto robić to starannie i delikatnie. Prawidłowo wykonany demakijaż to bowiem wstęp do zdrowej i promiennej cery. (PAP Life)

autorka: Iwona Oszmaniec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje