Reklama

Reklama

Dłonie zawsze młode

Naturalną i oczywistą sprawą jest używanie kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających do twarzy. Ale nie tylko twarz zdradza nasz wiek. Jak na dłoni widać go też właśnie na dłoniach.

Należy więc o nie dbać tak jak o skórę twarzy, a właściwie tak jak o jej najdelikatniejszy fragment - w okolicach oczu.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych, słabną możliwości zatrzymywania wody przez skórę, łatwiej ulega ona odwodnieniu, zmianie ulegają melanocyty - skóra traci swoje równomierne zabarwienie, staje się bardziej cienka i przezroczysta.

Skóra na dłoniach jest bardzo wrażliwa i podatna na czynniki powodujące starzenie się przede wszystkim dlatego, że jest cieńsza niż w innych miejscach naszego ciała, ma niewielką warstwę podściółki tłuszczowej oraz mniejszą ilość gruczołów łojowych.

Reklama

Poza tym nasze dłonie narażane są bez przerwy na ogromną ilość szkodliwych bodźców. Myjąc je kilkanaście razy w ciągu dnia, powodujemy zmydlanie naturalnego płaszcza lipidowego i zaburzamy pH skóry. Każde ręczne pranie czy zmywanie powoduje osłabienie naturalnej odporności skóry i jej przesuszenie. Ponadto skóra dłoni narażona jest codziennie na szkodliwe działanie środowiska - zimą na mróz i wiatr, a latem na nadmierne promieniowanie UV, powodujące jej szybsze starzenie. Za fotostarzenie się skóry odpowiedzialne jest również promieniowanie, na które jesteśmy narażeni codziennie przez cały rok, a nie tylko w czasie wakacji.

Odmłodzenie twarzy przez zrobienie liftingu nie stanowi problemu dla współczesnej medycyny. Odmłodzenie rąk jest praktycznie niemożliwe, dlatego powinnyśmy o nie zadbać w szczególny sposób. Z pomocą przyjdą nam specjalne kremy do rąk zapobiegające starzeniu się skóry.

Wypróbuj nowości:

Krem do rąk przeciw starzeniu się skóry, Dove
Krem do rąk i paznokci przeciwko starzeniu się skóry, Eveline Cosmetics
Krem pielęgnujący do rąk z witaminą A i E z Serii Ochronnej, Kolastyna
Krem regenerujący do rąk IWOSTIN
Ochronny krem do rąk, Pulanna
Krem do rąk i paznokci kojąco-nawilżający z linii Body Expert, Miraculum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skóra | krem | dłonie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje