Do czego stosować żel aloesowy? Jak go zrobić?

Żel aloesowy ma szerokie zastosowanie i warto go używać jako środek pielęgnacyjny do ciała i włosów. Działa on łagodząco na poparzenia i podrażnienia skóry, a także wzmacnia i odżywia zniszczone włosy. Kosmetyk ten możesz przygotować samodzielnie w domowym zaciszu i zastosować przy okazji wieczornego SPA. Do czego używać żel aloesowy? Jakie ma zastosowania i jak go zrobić? Wyjaśniamy.

Aloes pomaga w zwalczaniu łupieżu i wzmacnia włosy
Aloes pomaga w zwalczaniu łupieżu i wzmacnia włosy123RF/PICSEL

Żel aloesowy na włosy

Aloes jest cennym źródłem witaminy A, która sprawia, że włosy są mocniejsze oraz zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Dzieje się tak dlatego, że związek ten wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu włosy stają się silniejsze i gęstsze. Ponadto w roślinie znajduje się kwas foliowy: pobudza on komórki macierzy włosów do wzrostu i sprawia, że pasma są zdrowsze.

Żel aloesowy na włosy nałóż na same końcówki lub całą czuprynę, rozprowadzając go równomiernie po całej długości. Jeśli nie możesz poradzić sobie z łupieżem, wetrzyj preparat w skórę głowy, która stanie się bardziej nawilżona. Specyfik ten warto dodać do odżywki lub zastosować jako składnik do olejowania pasm.

Maseczka na twarz z aloesu

Aloes ma właściwości oczyszczające i pomaga zredukować zmarszczki
Aloes ma właściwości oczyszczające i pomaga zredukować zmarszczki123RF/PICSEL

Kolejną zaletą żelu aloesowego jest możliwość zrobienia z niego maseczki do twarzy, która nawilży ją i odżywi. Preparat sprawdzi się szczególnie w przypadku odwodnionej i poszarzałej cery, na której widoczne są oznaki zmęczenia. Dodatkowo zawartość przeciwutleniaczy, w tym witaminy E sprawia, że skóra starzeje się wolniej, a zmarszczki są mniej widoczne. Związek ten działa także na cerę odżywiająco oraz ujędrniająco.

Wyprubój maseczkę z aloesu: grubszą warstwę tego specyfiku nałóż na umytą twarz i pozostaw na kwadrans. Po tym czasie zmyj maseczkę i wklep krem nawilżający. Żel najlepiej aplikować przed nałożeniem kremu i potraktować go jako serum do twarzy. Aloes ma działanie bakteriobójcze, dlatego powinny go używać osoby borykające się z trądzikiem i wągrami.

Żel aloesowy na skórę

Aloes łagodzi oparzenia słoneczne i nawilża skórę
Aloes łagodzi oparzenia słoneczne i nawilża skórę123RF/PICSEL

Żel z aloesu sprawdzi się w przypadku skóry suchej lub podrażnionej po opalaniu. Ma działanie mocno nawilżające i kojące, dlatego jest świetnym remedium na podrażnienia po depilacji. Świetnie łagodzi też ukąszenia po komarach i innych owadach. Ponadto, dzięki zawartości witaminy C, łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza gojenie się ran. Związek ten również ujędrnia skórę, dodaje jej blasku i chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wystarczy, że po kąpieli naniesiesz cienką warstwę żelu aloesowego na całe ciało i pozostawisz do całkowitego wchłonięcia. Dodatkowo kosmetyk ten zastąpi balsam czy serum do skóry.

Jak zrobić żel aloesowy?

Żel aloesowy możesz przygotować w samodzielnie w domu, potrzebujesz do tego dwóch składników:

  •  3-4 liście aloesu doniczkowego.
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Sposób przygotowania:

  1. Zamocz aloes w wodzie na dobę, ale pamiętaj o jej zmianie co kilka godzin.
  2. Po upływie czasu oddziel miąższ od liści: wykorzystaj do tego nóż lub małą łyżeczkę.
  3. Przełóż go do miski i wymieszaj za pomocą blendera, między czasie dodaj sok z cytryny i utwórz jednolitą masę.
  4. Żel przełóż do plastikowego pojemnika lub słoika, dokładnie zakręć i schowaj do lodówki.

Zobacz też:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas