Reklama

Reklama

Do sauny po zdrowie i urodę

Naukowcy potwierdzili, że osoby, które korzystają regularnie z sauny, 10 razy rzadziej chorują na grypę i przeziębienie.

Sauna ma zbawienną moc w oczyszczaniu organizmu z toksyn. W godzinę z organizmu usuwane jest tyle szkodliwych substancji, ile są w stanie nerki wydalić w ciągu doby. Pomaga także w odchudzaniu - w ciągu godziny można stracić na wadze nawet do 2 kilogramów! Nie jest jednak to efekt trwały, polega tylko na wydaleniu nadmiaru wody z organizmu.

Reklama

Efekty kąpieli w saunie to również: oczyszczenie skóry, stymulacja powstania nowych komórek, hartowanie, zwiększona odporność na infekcje, uaktywnienie serca i krążenia, poprawa nastroju.

Podzielone są zdania na temat tego, co należy pić w takim upale. Jedni zalecają zimne napoje, inni gorącą herbatę. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że lepsza jest herbata, ponieważ w saunie obniża temperaturę całego ciała, a zimne napoje tylko jamy ustnej.

Zasady korzystania z sauny:

- Bezpośrednio po wysiłku fizycznym lub po zdenerwowaniu należy odpocząć 15 - 30 minut zanim się z niej skorzysta.
- Kąpiel w saunie należy zażywać jedną lub dwie godziny po posiłku.
- Wcześniej należy starannie obmyć ciało pod prysznicem. Następnie dokładnie wytrzeć się ręcznikiem (sucha skóra poci się szybciej).
-Nie stosować wcześniej żadnych kremów.
- W saunie należy rozłożyć ręcznik pod całą powierzchnię ciała. Następnie należy położyć się na ławce lub usiąść w swobodny sposób.
- Wypacamy się nie dłużej niż 15 minut (czas wystarczający do ogrzania się i dostatecznego wypocenia). Później wchodzimy w tzw. fazę wychładzania.

Dowiedz się więcej na temat: naukowcy | zdrowie | sauna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje