Reklama

Reklama

Dobieraj kosmetyki do koloru oczu

Makijaż to sztuka korygowania mankamentów i podkreślania atutów naszej urody. Za sprawą właściwie dobranych kolorów, nie tylko cienia do powiek, ale również szminki czy różu, możemy podkreślić kolor naszych oczu.

- Kierując się doborem odcieni, oczywiście najważniejsze jest to, w czym się dobrze czujemy. Starajmy się wyrażać siebie w makijażu, ale również podążajmy za swoimi potrzebami - podkreśla makijażystka Zuza Nowacka.

Jeśli jednak nie do końca swobodnie poruszamy się w tajnikach makijażu, można posłużyć się kilkoma trikami, które ułatwią nam wydobycie atutów naszej urody. Jednym ze sposobów jest zabawa kolorami, które poza samą techniką makijażu dodatkowo podkreślą kolor naszych oczu.

- Jak dobrać kolor względem analizy kolorystycznej, a raczej zasady kontrastów - bo to jest podstawa w odkreślaniu tęczówki. Możemy dobierać cienie, które są kontrastujące. Istnieje takie piękne koło barw - kolory znajdujące się naprzeciwko siebie są kolorami kontrastującymi i wydobywającymi tęczówkę. Możemy to zrobić za pomocą cieni, ale jeśli nie czujemy się pewnie w makijażu oka, możemy także zadziałać pomadką. Do niebieskiej tęczówki możemy wybrać bardziej oranżową bądź czerwoną pomadkę, która pięknie ją wydobędzie. Dokładnie to samo jest z różem, a wiemy, że teraz róż jest bardzo modny  - wyjaśnia Zuza Nowacka, makijażystka Sephora Polska.

Reklama

Szczęśliwe posiadaczki brązowych oczu mogą pozwolić sobie na dowolne szaleństwo kolorystyczne - brąz, to kolor uniwersalny. Dodatkowo panie o takiej tęczówce mogą pozwolić sobie na mocniejszy, bardziej wyrazisty makijaż.

- Brązowe oczy to bardzo wygodny kolor, ponieważ możemy sobie pozwolić na absolutnie wszystko. Brązowa tęczówka lubi skrajne, mocno napigmentowane kolory np. chabrowe, kolory bardzo soczyste, które będą jeszcze mocniej wydobywały ten kolor. Natomiast kontrastującym do zielonego będzie kolor fioletowy. Wszystkie fioletowe cienie w przypadku zielonej tęczówki będą przepięknie podkreślały oko - wyjaśnia Nowacka. (PAP Life)


autorka: Monika Dzwonnik

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy