Reklama

Reklama

Dobieramy podkład na lato

Cera potrzebuje go także w upały, bo ją koryguje i pielęgnuje. Kosmetyk o odpowiednich właściwościach będzie niczym druga skóra!

Fluid (podkład) to dodatkowa, oprócz kremu, tarcza chroniąca twarz przed szkodliwymi czynnikami, na które jesteśmy narażone latem (słońce, temperatura, klimatyzacja). Przy wyborze podkładu kieruj się potrzebami cery i zawartością filtrów UV. Ważny jest też właściwy odcień.

Testuj fluidy, nakładając je na nieumalowany policzek. Oceń (najlepiej w świetle dziennym), który podkład idealnie stapia się ze skórą.

Dobieraj odcień do aktualnego odcienia skóry. Latem cera jest zwykle ozłocona słońcem, dlatego kosmetyk może być 1-2 tony ciemniejszy od stosowanego zimą.

Reklama

Używaj kosmetyków z gamy kolorystycznej odpowiedniej dla naturalnego odcienia cery. Dla karnacji ciepłej (panie: Wiosna, Lato) są to fluidy z kroplą żółci, przy chłodnej (Lato, Zima) o lekko różowym zabarwieniu.

Dla Pań dojrzałych

Nakładasz kilka warstw fluidu, aby ukryć zmarszczki?! Latem to niedopuszczalne, bo kosmetyk będzie warzył się na skórze.

Efekt odmłodzenia

Zamień zwykły podkład na fluid wygładzający lub liftingujący. Kosmetyki te zawierają silikony, biopolimery napinające naskórek. Dlatego już jedna warstewka preparatu pozwoli ci spłycić zmarszczki i wyraźnie wygładzić skórę.

Na przekór metryce

We fluidach dla pań dojrzałych znajdziesz te same składniki, co w kremach przeciwzmarszczkowych, np. kolagen, kwas hialuronowy. Substancje te bardzo korzystnie wpływają na cerę, która latem często bywa przesuszona i osłabiona temperaturą oraz nadmiarem słońca.

Gdy chcesz nadać twarzy promienny wygląd

Nawet gdy cera nie wymaga mocnej korekty, latem nie rezygnuj z fluidu! Zapewni on skórze ochronę i świeżość.

Jak naturalna karnacja

Drobne niedoskonałości doskonale zatuszuje fluid dopasowujący się do odcienia cery. Zaletą tego inteligentnego kosmetyku jest również to, że jest ultralekki, a po jego użyciu cera wygląda bardzo naturalnie.

Wypoczęty wygląd

Gdy cera jest poszarzała, nie czekaj, aż muśnie ją słońce! Wybierz rozświetlający fluid z pigmentami rozpraszającymi światło. Ale uwaga! Taki kosmetyk nie jest polecany do skóry skłonnej do przetłuszczania się.

Aby makijaż przetrwał cały dzień

Podkład szybko się ściera, gdy skóra jest zmęczona, przesuszona, a rysy twarzy napięte. O to w ciepłe dni nietrudno...

Odporność na dłużej

Przetrwasz cały pracowity dzień bez makijażowych poprawek dzięki fluidowi typu long lasting, czyli o przedłużonej trwałości. Producenci niektórych takich kosmetyków gwarantują ich skuteczność nawet do 24 godzin! A wszystko za sprawą zawartych w preparatach pigmentów, które otoczone są bazą odporną na ścieranie.

Większa skuteczność

Wyjątkową trwałość zapewni makijażowi fluid wodoodporny. Nie obawiaj się, że po jego nałożeniu buzia będzie wyglądać jak maska. Wręcz przeciwnie! Takie podkłady mają często bardzo lekką konsystencję musu. Dlatego można je z łatwością rozprowadzić jedną cienką warstewką, bez ryzyka smug czy niedociągnięć.

Cera bez połysku i plamek

W słoneczne dni niektóre mankamenty cery stają się szczególnie dokuczliwe. Możesz im jednak zaradzić!

Stop błyszczeniu

Przy skłonności do nadmiernego pocenia się używasz odpowiedniego dezodorantu do ciała. Ale co zrobić ze stale błyszczącą się buzią? Rozwiązaniem jest fluid matujący, idealny do cery tłustej i mieszanej. Kosmetyki takie mają postać beztłuszczowego kremu lub żelu, a zawarte w nich składniki niczym mikrogąbeczki chłoną pot i wydzielinę gruczołów łojowych.

Korekta doskonała

Gdy słońce mocniej przyświeca, przebarwienia stają się ciemniejsze, a naczynka bardziej widoczne. Aby ukryć takie niedoskonałości, używaj fluidu kryjącego. Zawarte w preparatach silnie skoncentrowane pigmenty dają efekt kamuflażu, nie obciążając przy tym skóry i nie zatykając porów.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy