Reklama

Reklama

Dobierz fryzurę do kształtu swojej twarzy

Dobra fryzura to taka, która podkreśla to, co w nas ładne. Gwiazdy dobrze o tym wiedzą!

Joanna Brodzik - swobodnie rozwichrzone pukle, średniej długości włosy zostały regularnie wycieniowane. Pasma po bokach są nieco dłuższe niż te z tyłu.

Reklama

• Modelowanie Wilgotne włosy nakręć na cienkie termoloki. Gdy wystygną, zdejmij je, a pukle roztrzep palcami i skieruj do tyłu. Dzięki temu uczesanie będzie wyglądać naturalnie.

Twarz prostokątna

Pociągły owal

Czoło wysokie i szerokie, broda nieco wydłużona. Policzki mogą być okrągłe i pełne lub szczupłe. Uczesania dla ciebie

Miękko okalające twarz pukle i loczki zaokrąglą prostokątny owal. Sprawdzą się też nisko upięte koczki, fryzury z asymetrycznym przedziałkiem i grzywką zaczesaną na bok. Zrezygnuj z prostych, tzw. ciężkich grzywek.


Koczek nad karkiem Włosy aktorki sięgają łopatek i są lekko pocieniowane na końcach.

Modelowanie Zrób przedziałek z boku i zaczesz włosy do tyłu. Nad karkiem upnij je wsuwkami w koczek, pozostaw kilka luźnych pasm. Ozdób fryzurę cienką aksamitką.

Z asymetrycznym przedziałkiem Długie włosy modelki zostały mocno wycieniowane i wystrzępione.

Modelowanie Na mokrych włosach rozprowadź piankę i układaj je na okrągłej szczotce. Zrób nieregularny przedziałek, jeden bok zaczesz za ucho.


Twarz owalna

Długość twarzy stanowi 1 i 1/2 jej szerokości. Czoło jest wysokie, a podbródek lekko wydłużony. To kształt idealny.

Uczesania dla ciebie

Do owalnej twarzy pasują wszystkie fryzury. Możesz szaleć z loczkami i ekstrawaganckimi, asymetrycznymi koczkami nad czołem. Długie włosy noś rozpuszczone, zebrane w koński ogon lub zaczesane gładko do tyłu.


Natasza Urbańska - długie włosy zostały wyraziście wycieniowane. Ta fryzura świetnie nadaje się też do pasm sięgających szyi i krótszych.

• Modelowanie

Spryskaj włosy żelem w sprayu i nakręcaj na średniej grubości lokówce. Potem przeczesz pukle palcami zwilżonymi woskiem. Długie pasma podwiń na karku i upnij.


Gładki koński ogon Długie włosy aktorki zostały subtelnie pocieniowane.

• Modelowanie W wilgotne pasma wetrzyj piankę i układaj je na okrągłej szczotce. Zrób symetryczny przedziałek i luźno zwiąż włosy w koński ogon nisko nad karkiem.

Naturalne fale Włosy sięgają aż do łopatek.

• Modelowanie Nakręcaj pasma na grubej lokówce. Zrób przedziałek na środku głowy i przeczesuj pukle palcami zwilżonymi kremem nabłyszczającym. Na ekstrawyjście spryskaj je lakierem do włosów.Twarz kwadratowa

Czoło i żuchwa są dość szerokie. Kości policzkowe wyraźnie wystające, podbródek uwydatniony. Twarz może być lekko lub mocno kanciasta.

• Uczesania dla ciebie Sprawdzają się fryzury o miękkich liniach. Krótkie mogą mieć cięcie warstwowe z pazurkami zachodzącymi na twarz. Półdługie - rozpuszczone, z przedziałkiem oraz koki uniesione nad czołem lub zebrane nad karkiem. Nie dla ciebie jest klasyczny bob o długości włosów kończących się przed linią żuchwy.


Anna Mucha - Uniesione nad czołem Włosy średniej długości.

• Modelowanie Spryskaj wilgotne pasma żelem w sprayu. Te nad czołem nakręcaj na lokówkę średniej grubości. Potem delikatnie je natapiruj i zaczesz do tyłu, tworząc lekkiego irokeza. Całość utrwal lakierem. Zamiast irokeza możesz zakręcić pasma w subtelne fale.


Rozpuszczone pasma Włosy aktorki są równej długości, sięgają za łopatki. Pasma przy twarzy zaokrąglono.

• Modelowanie Wysusz włosy i wetrzyj w nie odrobinę olejku wygładzającego. Zrób przedziałek na środku głowy i pozwól pasmom luźno opadać na policzki oraz ramiona.


Rulonik nad karkiem Piosenkarka ma włosy półdługie, z grzywką sięgającą kości policzkowych.

• Modelowanie Układaj pasma na grubej szczotce. Grzywkę lekko natapiruj, zaczesz w górę i bok, a pozostałe pasma do tyłu. Zbierz je w kucyk i podepnij wsuwkami w rulonik.

Dowiedz się więcej na temat: fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje