Dobroczynne działanie wody morskiej

Woda morska, może nie zachęca nas swoim smakiem, ale powinniśmy polubić ją z innego powodu. Dotychczasowe badania potwierdzają, że wykazuje ona wyjątkowo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Prócz łagodzenia objawów astmy i alergii, poprawia również kondycję włosów i leczy trądzik. By przekonać się o jej dobroczynnym działaniu, warto zażywać w niej regularnych kąpieli lub zwyczajnie ją pić. Oto kilka cennych właściwości morskiej wody.

article cover
©123RF/PICSEL

Wpływ morskiej wody na urodę

©123RF/PICSEL

Morska woda działa na naszą skórę jak naturalny kosmetyk. Przywraca jej równowagę, wygładza ją, wyrównuje koloryt, a także dostarcza skórze cennych minerałów i innych substancji odżywczych. Te cenne właściwości zawdzięcza sporej ilości minerałów, które przeważają w jej składzie. Są to m. in.: sód, magnez, wapń, chlor, fosfor, jod, żelazo, siarka i bor. Pierwszorzędnie są one wchłaniane przez skórę, a następnie przedostają się do krwiobiegu, pozytywnie wpływając na pracę całego organizmu.

Woda morska a włosy

Poza skórą, słona morska woda doskonale działa również na kondycję włosów. Dodaje im objętości i sprawia, że lepiej się układają. Uwydatnia loki i fale, a dzięki substancjom, które zawiera wzmacnia cebulki włosów. Po kąpieli w morskiej wodzie włosy są również mniej zmierzwione i bardziej błyszczące.

Sól morska w kosmetykach

Warto wiedzieć, że jednym z najważniejszych składników wody morskiej jest sól, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością na rynku kosmetycznym. Producenci kremów, balsamów, maseczek i odżywek chętnie wykorzystują ją do produkcji kosmetyków. Sól zawarta w morskiej wodzie rozpulchnia naskórek, dzięki czemu cenne minerały i substancje z łatwością przenikają do naszego organizmu, czyniąc go zdrowszym.

Leczy dolegliwości skórne

©123RF/PICSEL

Dzięki sporej zawartości cennych minerałów woda morska wykazuje również działanie lecznicze na różne dolegliwości skórne. Łagodzi stany zapalne, oczyszcza skórę, matuje ją i ujędrnia. Jest doskonałym naturalnym lekiem dla osób z cerą trądzikową. Ponadto, przywraca prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, dzięki czemu leczy jednocześnie suchość skóry, jak i jej przetłuszczenie się. Może być stosowana również jako preparat antygrzybiczny, gdyż badania wykazały jej łagodzące działanie na objawy grzybicy okolic intymnych. Słona woda odżywia i odmładza starzejącą się skórę, poprawia jej elastyczność i zwalcza cellulit. Ponadto, leczy oparzenia i przyspiesza gojenie się ran. Woda morska może być stosowana również jako naturalny preparat łagodzący objawy łuszczycy.

Poprawia pracę układu oddechowego

©123RF/PICSEL

Prócz pozytywnego wpływu na skórę, morska woda i nadmorskie powietrze dobroczynnie działają również na układ oddechowy. Pobyt nad morzem umożliwia nam odpowiednie dotlenienie mózgu i oczyszczenie układu oddechowego z toksyn. W konsekwencji poprawie ulega praca całego organizmu. Nadmorski klimat może łagodzić również objawy alergii i astmy. Gdy wdychamy morskie powietrze, nasze oskrzela się obkurczają, co spowalnia produkcję śluzu, który utrudnia oddychanie.

Woda morska a inne schorzenia

Wodę morską wykorzystuje się również w leczeniu dolegliwości wątroby i nerek. Jej regularne picie usprawnia proces regeneracji komórek, które zostały uszkodzone poprzez marskość lub inne schorzenia. Systematyczne picie wody morskiej pomoże szybko pozbyć się nieprzyjemnego objawu dolegliwości układu pokarmowego – wzdętego i napełnionego płynami brzucha. Ponadto, kąpiele w wodzie morskiej wzmacniają odporność organizmu i poprawiają krążenie krwi, chroniąc serce przed zawałem.

Jeśli wybierasz się nad morze, korzystaj jak najwięcej z dobrodziejstw morskiej wody. Jej pozytywny wpływ odczują przede wszystkim twoje zdrowie i uroda!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas