Reklama

Reklama

Domowa wcierka. Hamuje przetłuszczanie i wypadanie włosów

Długie i pełne blasku włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety przeciwnikiem w walce o gęste kosmyki jest nadmierne wypadanie włosów. Istnieje jednak domowy sposób, dzięki któremu można sobie z tym poradzić. Ta domowa wcierka sprawdzi się również w przypadku nadmiernego przetłuszczania się włosów. Jak ją zrobić?

Nie od dziś wiadomo, że domowa pielęgnacja może zdziałać cuda. Naturalne maseczki i odżywki już dawno są częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej wielu kobiet.

Ta domowa wcierka podbiła serca wielu osób. Dzięki regularnemu stosowaniu można uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Do jej przygotowania potrzebny jest jeden składnik, który znajduje się niemal w każdej kuchni.

Kobiety borykające się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz przetłuszczaniem powinny sięgnąć po cytrynę. Wykazuje ona działanie antyseptyczne i grzybobójcze. Sok z cytryny sprawdzi się także w walce z łupieżem i do tego wzmocni cebulki włosów.

Reklama

By przygotować wcierkę, wystarczy wycisnąć sok z połowy cytryny. Można go rozcieńczyć z niewielką ilością wody lub od razu zacząć wcierać w skórę głowy. 

Należy pamiętać, by wykonywać okrężne ruchy palcami. Wcierkę najlepiej zostawić na skórze na 30 minut. Po upływie pół godziny włosy należy umyć. Tę domową kurację najlepiej wykonywać 1-2 razy w tygodniu. 

Czytaj więcej:

Domowa wcierka do włosów. Cebula zdziała cuda!

Makijaż permanentny brwi. To warto wiedzieć przed

Pielęgnacja skóry dłoni zimą. Ten sposób to hit!

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowa wcierka do włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje