Reklama

Reklama

Domowy fitness

Nie masz czasu na chodzenie do klubu fitness a chciałabyś wymodelować ciało lub zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów? Jest na to sposób.

Pamiętasz, jak w dzieciństwie godzinami skakałaś na skakance lub kręciłaś kołem hula-hoop? To prosty i tani sposób na to, by wrócić do formy. Nie potrzebujesz specjalnego miejsca - wystarczy wyjść do ogrodu lub parku a specjalistyczny sprzęt kupisz w każdym sklepie z zabawkami. Proste i przyjemne a zarazem skuteczne stare metody na bycie w formie.

Reklama

Czas na skakankę

Skakanka to nie tylko główny sposób spędzania wolnego czasu dziewczynek - przynajmniej kilkanaście lat temu;) - to podstawa treningów, m.in. bokserów biegaczy, narciarzy. Regularny trening wzmocni mięśnie nóg, układ krwionośny a także zapobiega osteoporozie.

Jeśli nie skakałaś nigdy albo było to bardzo dawno temu - zacznij od niezbyt wyczerpujących treningów. Pierwszego dnia wystarczy minuta. Drugiego dnia dwie minuty. Stopniowo wydłużaj czas skoków do pięciu minut. Jeśli poćwiczysz przez tydzień regularnie i dojdziesz do wprawy, najlepiej skakać trzy razy w tygodniu po pół godziny. Spalisz wówczas od 200 do 300 kalorii.

Poprawisz swoją kondycję skacząc raz na jednej, raz na drugiej nodze, np. seria 10 skoków na prawej nodze, 10 skoków na lewej nodze - wykonaj cztery takie serie. Z czasem dojdziesz do wprawy.

Skakanie na skakance nie jest zdecydowanie dla ciebie jeśli: jesteś otyła, cierpisz na zwyrodnienie stawów lub masz ostrą niewydolność serca i układu krążenia.

A może hula-hoop?

Kręcenie kolem hula-hoop może wspaniale wymodelować talię i oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Jeśli właśnie teraz pierwszy raz spotykasz się z kółkiem zacznij ćwiczyć powoli, by przygotować mięśnie na tego rodzaju wysiłek. Na początku kręć 1-3 minuty na talii, następnie wydłuż czas treningu do 3-5 minut. Wystarczy, że poćwiczysz codziennie 10 minut a możesz stracić pół kilo zbędnego tłuszczyku.

Jeśli chcesz wymodelować uda użyj hula-hoop jak skakanki. Przeskakuj ze złączonymi stopami raz do przodu, raz w tył. Pamiętaj, by uginać kolana i mocno wybijać się w górę.

Jeżeli jednak masz problemy z kręgosłupem, jesteś po ciężkiej chorobie lub chorujesz na nowotwór hula-hoop nie jest dla ciebie.

Proste i sprawdzone sposoby pozwolą ci wrócić do dawnej sylwetki, wymodelować talię, pośladki i uda. To także łatwy do realizacji sposób aktywnego spędzenia czasu.

Anna Piątkowska

Na podstawie książki Izy Czajki "Fitness w wielkim mieście" wydanej przez wydawnictwo Nowy Świat.

Dowiedz się więcej na temat: mięśnie | hula | domowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje