Reklama

Reklama

Eliksir młodości XXI wieku

Brzmi trochę groźnie - kwas, trochę obco - hialuronowy, tymczasem jest naturalnym składnikiem skóry. To właśnie jemu zawdzięczamy doskonale nawilżoną i gładką cerę.

Każda z nas pragnie jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy jest jedną z substancji, które nam to zapewniają. Jest obecny w całym organizmie - niemal połowa znajduje się w samej skórze. Jednak z upływem lat jego poziom spada. W efekcie skóra stopniowo traci jędrność i pojawiają się zmarszczki. Jeśli chcemy przedłużyć jej młodość, musimy zacząć dostarczać sobie kwas hialuronowy w inny sposób. Do wyboru mamy parę metod.

Sztuka domowej pielęgnacji

Kosmetyki z kwasem hialuronowym przydadzą się zarówno bardzo młodej lecz odwodnionej cerze, jak i tej dojrzałej, pozbawionej jędrności. Przy skórze tłustej kwas w czystej postaci można stosować jako lekki krem nawilżający. Przy suchej, najlepiej sprawdzi się jako baza pod odżywczy krem na noc czy serum. Trzeba jednak pamiętać, że preparaty nakładane na twarz nie potrafią przeniknąć przez barierę naskórka.

Reklama

Są doskonałe w codziennej pielęgnacji, bo zmniejszą widoczność powierzchownych zmarszczek. Jednak gdy chcemy pozbyć się tych mocniej zaznaczonych, trzeba sięgnąć po inne środki. Prostym i wygodnym sposobem uzupełnienia kwasu hialuronowego w organizmie jest łykanie zawierających go tabletek.

Warto przy tym zwrócić uwagę, czy preparat ma też inne cenne składniki. Szczególnie neutralizującą wolne rodniki prowitaminę A, czyli beta-karoten oraz silne przeciwutleniacze - witaminy E i C.

Mezoterapia - zabieg w gabinecie

Gdy skóra jest bardzo przesuszona lub zdecydowanie straciła jędrność, warto poddać się zabiegowi mezoterapii. Decyduje się na nią wiele kobiet po pięćdziesiątce, dla których jest to rodzaj intensywniejszej pielęgnacji.

Mezoterapia nie jest zabiegiem inwazyjnym. To seria bardzo płytkich zastrzyków. Lekarz fachowo ocenia potrzeby skóry i razem z pacjentką decyduje, jaki wybrać preparat. Można bowiem zastosować sam kwas hialuronowy lub podać go w odżywczym koktajlu z witaminami i aminokwasami.

Efektem takiego indywidualnie dobranego zabiegu będzie wygładzona, bardziej sprężysta skóra z widocznie mniejszymi zmarszczkami.

Małgorzata Święczkowska

Kobieta i życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy