Farbowanie włosów w domu jako przepis na udaną metamorfozę

Jeżeli chcemy zupełnie odmienić swój wizerunek – czy to na dłuższy czas, czy po prostu na wybraną okazję – mamy do dyspozycji wiele możliwości. Możemy zupełnie zmienić nasz styl ubierania się, wypróbować nowe triki makijażowe czy też poeksperymentować z doborem dodatków. Oprócz tego chętnie wybieranym rozwiązaniem jest farbowanie włosów w domu. Odświeżenie dotychczasowego koloru włosów bądź koloryzacja z wykorzystaniem zupełnie nowego odcienia może pomóc nam nabrać pewności siebie i podkreślić urodę. Sprawdź, dlaczego warto!

materiały promocyjne partnera

Farbowanie włosów w domu - czy to bezpieczne?

Na to pytanie odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie tak! Obecnie na rynku kosmetycznym mamy do dyspozycji tyle różnorodnych produktów do koloryzacji, że dobranie odpowiedniego nie sprawia żadnych problemów. W dodatku producenci kosmetyków starają się opracowywać coraz lepsze formuły, co z kolei sprawia, że farbowanie włosów w domu może przynieść równie zjawiskowy rezultat jak wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dowodem na to może być chociażby fakt, że od jakiegoś czasu szczególną popularnością cieszy się farba bez amoniaku. Chociaż amoniak w farbach odgrywa bardzo ważną rolę, będąc nośnikiem nowego pigmentu, to jednak jego charakterystyczny zapach może być dla niektórych nieprzyjemny. Farba bez amoniaku całkowicie to eliminuje, wobec czego zawsze mamy pod ręką alternatywę.

Pamiętajmy jedynie o tym, że aby koloryzacja przyniosła zamierzony efekt, trzeba zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania danego kremu koloryzującego. Producent umieszcza tam cenne wskazówki, których zastosowanie w praktyce sprawi, że nasza fryzura będzie prezentowała się dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Wizyty u fryzjera to dla wielu osób moment relaksu - czasem po prostu lubimy, kiedy zajmuje się nami ktoś inny, a do tego mamy zwykle zaufanie do umiejętności profesjonalisty. Niemniej warto mieć na uwadze, że metamorfozę w postaci koloryzacji możemy także zafundować sobie samodzielnie, co zresztą pociąga za sobą mnóstwo korzyści. Zastanawiasz się nad farbowaniem włosów w domu? Oto dowody na to, że to dobry krok!

Oszczędność czasu

Kiedy chcemy umówić się na wizytę do renomowanego salonu fryzjerskiego, nierzadko zdarza się, że czas oczekiwania to co najmniej kilka długich tygodni. Oprócz tego jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od tego, w jakich porach dostępne są miejsca, szczególnie jeśli zależy nam na opiece konkretnego stylisty. W przypadku koloryzacji w domowych warunkach możemy się na to zdecydować w dowolnym, dogodnym dla nas momencie. Tym samym mamy pełną kontrolę nad tym, kiedy postanowimy zmienić kolor włosów. Ponadto samodzielne farbowanie włosów może przebiec bardzo szybko i sprawnie, co dodatkowo zaoszczędzi cenny czas.

Oszczędność pieniędzy

Nie da się ukryć, że profesjonalne farbowanie to dość znaczny wydatek. Ostateczna cena zależy oczywiście od samego miasta, jak i od konkretnego salonu, niemniej zwykle musimy przygotować się na koszt od 200 zł wzwyż. Tymczasem produkty koloryzujące dostępne obecnie w drogeriach możemy znaleźć w naprawdę korzystnych cenach, a ich jakość staje się coraz lepsza, nie ustępując kosmetykom stosowanym przez fryzjerów.

Pełna dowolność

Niezależnie od tego, czy wybieramy farbę bez amoniaku, czy też farbę z dodatkiem tego składnika, asortyment na sklepowych półkach naprawdę robi wrażenie. W drogerii czy marketach znajdziemy niemalże każdy kolor, jaki tylko nam się zamarzy, na dodatek w wielu różnorodnych odcieniach. Tym samym nie musimy wcale decydować się na kosztowny zabieg fryzjerski, aby zafundować sobie totalną metamorfozę lub poeksperymentować z wybranym odcieniem na włosach - z powodzeniem możemy to zrobić także w domowym zaciszu.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy