Fryzura bixie cut - hit na 2024 rok. To połączenie dwóch innych cięć

Szukasz inspiracji na metamorfozę w związku z rozpoczętym niedawno nowym rokiem lub zbliżającą się już wiosną? Bixie cut może być dla ciebie! To fryzura, która sprawdzi się świetnie u wielu kobiet, a dodatkowo jest wielkim hitem na 2024 rok. Zobacz, jak wygląda i komu pasuje.

Bixie to modne połączenie boba i pixie w jednej fryzurze
Bixie to modne połączenie boba i pixie w jednej fryzurze123RF/PICSEL

Bixie cut - modne połączenie boba i pixie

Bob to cięcie włosów bez cieniowania. Pasma są obcinane tak, że z tyłu są krótsze, a z przodu dłuższe. Długość boba może być zróżnicowana, może być krótszy lub dłuższy, prosty lub lekko falowany, z grzywką lub bez, a także z przedziałkiem po boku lub na środku głowy.

Pixie cut z kolei to fryzura charakteryzująca się intensywnym cieniowaniem. Włosy są krótko obcinane, zwłaszcza z tyłu i po bokach, natomiast pasma na górze i z przodu pozostają nieco dłuższe. Elementem wyróżniającym tę fryzurę jest postrzępiona grzywka, zaczesana na czoło.

Czym zatem jest bixie? Fryzura, znana również jako pixie bob, to nic innego jak połączenie obu tych fryzur. W tym przypadku stosuje się cieniowanie oraz opadającą na czoło grzywkę, co stanowi cechy charakterystyczne pixie cut. Jednocześnie zachowane są przedłużone boki, charakterystyczne dla boba. Z tyłu fryzura bixie może z kolei przypominać styl mullet.

Italian bob to fryzura bardzo uniwersalna i wygodna
Italian bob to fryzura bardzo uniwersalna i wygodna123RF/PICSEL

Zalety fryzury w stylu pixie bob

Bixie cut to fryzura, która dodaje kobietom wyrazistości. Długość przodu, utrzymana na poziomie żuchwy, podkreśla kości policzkowe, jednocześnie utrzymując elegancję. Tył fryzury, z krótkimi i dynamicznymi włosami, nadaje całości lekkości i niepowtarzalnego charakteru.

Cięcie to zachęca do różnorodnych stylizacji. Włosy można układać w prosty sposób, nadając fryzurze elegancji. Z drugiej strony, lekkie fale czy nieco nieułożone końcówki stworzą efekt swobody i nonszalancji. Bixie cut dostarcza niekończących się możliwości eksperymentowania z własnym stylem.

Komu pasuje cięcie typu bixie?

W kwestii kolorystyki bixie cut sprzyja naturalnym odcieniom włosów. Subtelne refleksy czy delikatne ombre mogą dodać głębi i trójwymiarowości fryzurze. Ciepłe brązy, rudości czy chłodne blondy to propozycje, które harmonizują z charakterem tej fryzury, podkreślając jej wyjątkowość.

Bixie cut, podobnie jak wiele innych fryzur, doskonale współgra z różnymi kształtami twarzy. Krótkie boki i zróżnicowana długość włosów z przodu pozwalają dostosować fryzurę do indywidualnych cech urody każdej kobiety. W rezultacie cięcie staje się nie tylko modną fryzurą, ale także wyrazem indywidualnego piękna.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas