Reklama

Reklama

Fryzury zwiększające objętość

Wiele Polek ma bardzo ładne, ale delikatne, cienkie włosy. Podpowiadamy, jak w prosty sposób przechytrzyć naturę i osiągnąć kuszący efekt push-up dzięki odpowiedniej stylizacji oraz kosmetykom. Wypróbuj sama!

Długie włosy

Modne, artystyczne fale

Dla kogo?

Jeśli twoje włosy są długie, niewycieniowane na całej długości, ale trudno na nich wyczarować loki - postaw na delikatne fale, które z pewnością się nie rozprostują!

Jak to zrobić?

Po umyciu wgnieć w pasma od nasady aż po same końce piankę typu "volume". Dzięki niej fryzura nabierze objętości, a stworzony później skręt utrzyma się o wiele dłużej. Teraz wysusz włosy chłodnym powietrzem. Następnie używając lokówki o dużej średnicy, zakręć na niej grube loki. Za pomocą grzebienia z rzadko rozstawionymi ząbkami rozczesz skręcone włosy. Powstaną miękkie, naturalne fale. Na koniec pochyl głowę i roztrzep spód fryzury dłońmi.

Reklama

Zalotnie wywinięte

Dla kogo?

Idealne uczesanie dla kobiet, których włosy są mocno wycieniowane na końcach w celu stworzenia większej objętości na czubku głowy.

Jak to zrobić?

Całość fryzury wykonasz podczas suszenia włosów! Spryskaj je specjalnym pogrubiającym żelem, który zagęści pasma. Następnie używając ciepłego strumienia powietrza, wysusz włosy tylko na czubku głowy. Końce zostaw wilgotne i nawijaj je na zewnątrz na grubą, okrągłą szczotkę - trzymaj ją w pozycji pionowej, równolegle do twarzy. Susz letnim powietrzem.

Efekt lwiej grzywy

Dla kogo?

Maksymalna objętość rodem z lat 70. to świetna propozycja dla kobiet o lekko wycieniowanych pasmach, którym marzy się burza włosów.

Jak to zrobić?

Wieczorem spryskaj pasma odżywką bez spłukiwania z kwasem hialuronowym i kompleksem silikonowym, które podkreślają i utrwalają skręt włosów, ale ich nie usztywniają! Następnie spleć na noc pasma w kilka warkoczy. Rano rozpuść je i rozczesz szczotką. Dzięki temu uzyskasz maksymalną puszystość. Na koniec możesz rozpylić na włosach sól teksturyzującą i dodatkowo pognieść je dłońmi.

Średnie włosy

Mocno podkręcone

Dla kogo?

To świetne rozwiązanie, gdy twoje włosy są ścięte na modnego długiego boba lub są równej długości i sięgają karku.

Jak to zrobić?

Spryskaj włosy u nasady lekkim sprejem o suchej formule i wmasuj palcami. Kosmetyk uniesie pasma (ale też odświeży je, jeśli nie mogłaś ich umyć tuż przed stylizacją). Następnie użyj termoloków. Nawijaj włosy na nagrzane wałki. Zacznij od samych koniuszków i zakończ na wysokości ucha, ale nie wyżej! Po zdjęciu wałków delikatnie rozwichrz mocne loki, używając zimnego powietrza suszarki. Kieruj je od dołu, podwiewając włosy ku górze.

Ale bomba!

Dla kogo?

Masz grzywkę, mocno wycieniowane włosy, ale te nad karkiem są ścięte prosto? Stylizacja à la bombka jest właśnie dla ciebie!

Jak to zrobić?

Do mycia użyj specjalnego szamponu, np. z wyciągiem z nasion lnu, który pogrubi każdy włosek już podczas pielęgnacji. Następnie wgnieć w nie piankę i podsusz włosy. Teraz podziel je na cienkie pasma i nawiń na duże wałki. Dosusz włosy. Po zdjęciu wałków lekko wygładź fryzurę szczotką i zaczesz włosy do tyłu, formując z nich bombkę!

Krótkie włosy

Czesane wiatrem

Dla kogo?

Fryzury mocno wycieniowane na całej długości, nieco krótsze na wierzchu i dłuższe na dole uwielbiają artystyczny nieład!

Jak to zrobić?

Przy takim cięciu uzyskanie efektu zawadiackiej fryzury jest bardzo proste! Po umyciu włosów pochyl głowę i zaaplikuj na ich spód piankę lub krem dodający objętości, lekko usztywniający cienkie włosy. Najlepiej i w tej pozycji suszyć pasma, energicznie zmieniając kierunek powietrza. Podnieś głowę i ułóż palcami włosy na jedną stronę twarzy. Na końce nałóż modelującą pastę lub wosk. Gotowe!

Kobiecy irokez

Dla kogo?

Uczesanie dla kobiet, które noszą króciutko obcięte włosy, ale dłuższe z przodu głowy i lubią fryzury dodające objętości delikatnym pasmom.

Jak to zrobić?

Nałóż na włosy piankę, która doda im objętości. Modeluj je na okrągłej szczotce, w kierunku od twarzy, susząc je w różnych kierunkach. Potem pasma nad uszami zaczesz do tyłu. Natomiast pasma nad czołem wymodeluj lokówką i ułóż w irokez. Całość fryzury utrwal lakierem nabłyszczającym.


Tekst: Joanna Wyrostkiewicz

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama