Reklama

Reklama

Jak dbać o ciało, gdy jesteś otyły

Starannie dbaj o skórę, a ominą cię przykre problemy

Nie dopuść do odparzeń

Powstają w miejscach dobrze ocieplonych i takich, które szybko się pocą. Są to uda, pachwiny, miejsca między fałdami skórnymi, zwłaszcza na brzuchu i pod biustem.

Staraj się, by skóra była tu sucha. Nie posypuj jej talkiem ani nie pudruj – z czasem kosmetyki te wilgotnieją, zaczynają się wałkować i podrażniają jeszcze bardziej. Smaruj ją maścią nagietkową lub z wit. A, E.

Przyda ci się łagodzący krem na podrażnienia lub preparat na odparzenia. Zmniejszy swędzenie, zaczerwienienie i zapobiegnie odleżynom.

Wypróbuj: 1. Bazę z cynkiem Ziaja (7,50 zł); 2. Balsam Dr. Beta AnTicubit (17 zł); 3. Żel Thermi (14 zł).

Reklama

Zmniejsz rozstępy

Tworzą się, gdy skóra jest nadmiernie rozciągnięta, najczęściej na biodrach, udach, piersiach. Dwa razy dziennie wcieraj w nie kos metyki na rozstępy. Koniecznie połącz to z masażem ciała. Zamiast kąpieli w gorącej wodzie bierz naprzemienny prysznic. To pobudzi krążenie krwi i ujędrni skórę.

Wypróbuj: 1. Kurację przeciw rozstępom Efektima Stretch Cure (29 zł); 2. Serum ujędrniające Miraculum Ultra Slim (17 zł).

Ogranicz pocenie

U osób otyłych pot pojawia się nie tylko pod pachami. Także na brzuchu, pod biustem. Dlatego co dzień rano bierz letni prysznic. Ciało osusz i zastosuj w tych miejscach antyperspirant bez alkoholu (w kulce, kremie).

Wychodząc z domu, miej przy sobie chusteczki odświeżające lub bibułki matujące.

Wypróbuj: 1. Mydło specjalne przeciwpotowe Barwa Balnea (6 zł); 2. Antyperspirant Iwo- stin Aspiria (16 zł); 3. Chusteczki odświeżające Cleanic (2,99 zł za 15 szt.).

Pamiętaj:

Podrażnienia i odparzenia tworzą się często na skutek tarcia. Dlatego noś luźne, przewiewne ubrania.

Kiedy skóra zaczyna swędzieć, weź letnią kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: ciało | Nie | slim | Cure | Ziaja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje