Jak naturalnie radzić sobie z neurodermatozą?

Neuroermatoza znana również jako atopowe zapalenie skóry (azs) jest choroba skóry. Objawia się dokuczliwym swędzeniem skóry. Zaburzenia w ochronnej warstwie skóry, sprawiają, że jest ona wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Podrażniona i sucha skóra, wywołuje odruch i potrzebę ciągłego drapania. Choroba ta częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, w wieku pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak radzić sobie z neurodermatozą.

neurodermatoza
neurodermatoza© Photogenica
choroby skóry
© Photogenica

Przyczyna tej choroby skóry nie jest do końca znana. Podejrzenia kierują się na ciągłość drapania skóry po ugryzieniu owada, zmiany klimatu, suchą skórę czy ciasne ubrania. Wówczas, gdy skóra zostanie podrażniona, prowadzi to do potrzeby drapania. Stres i niezdrowa dieta dodatkowo mogą pogorszyć kondycję skóry. Aby złagodzić symptomy neurodermatozy, wypróbuj te domowe sposoby.

Zimny okład

swędzenie skóry
© Photogenica

Bawełniany wacik lub chusteczkę zmocz w zimnej wodzie i przyłóż do podrażnionej skóry. Zostaw na 30 minut lub do chwili, gdy osiągnie temperaturę ciała. Zimny okład zmniejszy zaczerwienienie, swędzenie oraz ochłodzi skórę.

Aloes

Do złagodzenia suchej i podrażnionej skóry zastosuj żel aloesowy. Zmieszaj ze sobą odrobinę żelu aloesowego z łyżką nietoksycznej gliceryny oraz dodaj kilka kropel olejku herbacianego. Tak powstałą miksturę nałóż na skórę. Mikstura ta jest doskonała w łagodzeniu symptomów neurodermatozy. Olejek herbaciany jest znany ze swych antyseptycznych właściwości, gliceryna zmiękcza i nawilża skórę, podczas gdy aloes łagodzi swędzenie.

Witamina C

witamina c choroba skóry
© Photogenica

Witaminę C w tabletkach rozkrusz na proszek. Dodaj łyżkę wody i wymieszaj składniki, aż do uzyskania jednolitej pasty. Pastę nałóż na podrażnioną skórę i zostaw na 10-15 minut. Po aplikacji zmyj pastę, a następnie nałóż grubą warstwę wazeliny lub oleju kokosowego. Witamina C złagodzi swędzenie, podczas gdy wazelina lub olej kokosowy odpowiednio nawilżą skórę.

Jeśli stan twojej skóry pogorszył się, pojawiła się infekcja bakteryjna, skóra jest tkliwa i bolesna, wówczas poszukaj pomocy medycznej.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas