Jak pozbyć się siniaków ze skóry? Sprawdzone sposoby

Siniaki nie tylko są bolesne, ale i oszpecają nasze ciało. Zazwyczaj pojawiają się w kolorze fioletowo-szarym. Wielu mówi, że goją się same, ale można ten proces nieco przyspieszyć, a także rozjaśnić siniaki na skórze. Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na walkę z siniakami.

article cover
©123RF/PICSEL

Pierwszy ratunek - kostki lodu

©123RF/PICSEL

By siniak się nie rozprzestrzeniał, zaraz po uderzeniu warto obłożyć obolałe miejsce lodem. Niska temperatura sprawi, że nie tylko zmniejszy się ból, ale nie powstanie stan zapalny w skórze i naczyniach krwionośnych. Kostki lodu sprawdzają się jako środek doraźny w wielu rodzajach stłuczeń.

Ocet jabłkowy

Na siniaki pomocny może okazać się również ocet jabłkowy, który wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Zmniejszy on obrzęk, rozjaśnia skórę i złagodzi pieczenie. Gdy czujemy, że na naszej skórze może pojawić się siniak, nasączmy wacik lub gazę w occie i przyłóżmy kompres do skóry na kilkanaście minut.

Masło i pietruszka

©123RF/PICSEL

Mało kto wie o dobroczynnym wpływie zarówno masła i pietruszki na naszą skórę. Okazuje się, że pasta z tych dwóch składników przyłożona do sińców, zadrapań czy obić przyspiesza ich leczenie. Jak przygotować leczniczą pastę? Masło ubijamy łyżeczką, by nie było twarde, a następnie dodajemy posiekaną natkę pietruszki. Smarujemy preparatem obolałe miejsca na skórze.

Napar z melisy

Nieestetyczne fioletowe zabarwienie na skórze rozjaśni również napar z melisy. Wystarczy go zaparzyć, a następnie zamoczyć w nim mały ręcznik i obkładać potłuczone miejsce na skórze.

Okład z jabłka i cebuli

©123RF/PICSEL

Warto zastosować również leczniczy okład z jabłka i cebuli. Obydwa owoce pozytywnie działają na skórę i wykazują właściwości przeciwzapalne. Jabłko należy zetrzeć, cebulę pokroić w drobną kostkę, a na koniec wymieszać dokładnie całość i nałożyć na skórę na 30 minut.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas