Reklama

Reklama

Jak pozbyć się śladów po rozstępach?

Po zimie przybyło mi kilka kilogramów. Na brzuchu, udach i pośladkach zauważyłam dziwne grudki pod skórą i bladoróżowe pręgi wyglądem przypominające blizny. Czy to efekt tego, że przytyłam? Czy jest szansa, by skóra znów była gładka?

Grudki, które Pani opisuje, to prawdopodobnie tłuszcz, jaki zebrał się pod skórą, a pręgi to rozstępy będące efektem gwałtownego rozciągnięcia skóry.

Kolor zmian na skórze sugeruje, że są stosunkowo nowe (po dłuższym czasie rozstępy bledną), a więc jest większa szansa na znaczne zmniejszenie zmian. Wymagać to będzie codziennych systematycznych, ale prostych zabiegów.

Przede wszystkim proszę podczas kąpieli masować skórę szorstką rękawicą (np. For Your Beauty/Rossmann, ok. 10 zł). Raz w tygodniu wykonywać piling. Poprawi to krążenie i rozbije tkanki tłuszczowe.

Reklama

Niezbędne będzie też smarowanie ciała preparatami antycellulitowymi. Zawierają substancje wygładzające skórę i przyspieszające spalanie tłuszczu. Niektóre dodatkowo rozgrzewają, co przyspiesza wchłanianie aktywnych składników.

Agnieszka Królikowska - kosmetolog

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: kolor | Agnieszka | Pani | Platforma Obywatelska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje