Reklama

Reklama

Jak samodzielnie zrobić fale i loki

Możesz wyczarować je sama. Wystarczy, że dobrze dobierzesz metodę układania, przybory i kosmetyki do długości i rodzaju swoich włosów.

Krótka fryzurka odmieniona szczotką

Pasma skrócone na chłopczycę są lekko wystopniowane z tyłu z zachowaną dłuższą grzywką. W jeszcze lekko wilgotne włosy wgnieć piankę do układania. Grubą okrągłą szczotką przeczesuj czuprynę w różnych kierunkach, mocno unosząc włosy od skóry. Rozetrzyj w dłoniach odrobinę żelu i falującym ruchem rozprowadź go na pasmach, nadając im młodzieńczy wygląd.

Reklama

Pomocne w stylizacji: modelująca szczotka.

Półdługie rozwichrzone lokówką i sprejem

Obcięte w półokrągłej linii pasma do ramion możesz sprytnie odmienić. Już suche rozdziel przedziałkiem z boku i spryskaj sprejem termoochronnym. Podziel włosy na niezbyt grube kosmyki i fantazyjnie poskręcaj je lokówką. Pasm nie rozburzaj. Nadaj im awangardowy styl, wgniatając specjalny sprej z wodą morską (lub wosk). Włosy będą wyglądać, jak po powrocie z plaży, co jest supermodne!

Pomocne w stylizacji: lokówka o nowoczesnym stożkowatym kształcie.

Długie sploty dzięki lokówko-suszarce

Włosy do ramion lub dłuższe pięknie prezentują się zamienione w miękkie sploty. Lekko podsuszone spryskaj lotionem do stylizacji lub wgnieć piankę (najlepiej do loków). Podziel je na grubsze pasemka i kolejno zawiń na lokówko-suszarkę (będzie szybciej niż przy stylizacji okrągłą szczotką!). Ułożone fale delikatnie rozczesz od spodu dłońmi lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

Pomocne w stylizacji: obrotowa lokówko-suszarka z wymiennymi końcówkami różnej grubości.

Łatwe do układania pasma zamienione w kędziorki

Uczesanie typu mokra Włoszka sprawdzi się, gdy włosy są podatne na stylizację.

  • Z dyfuzorem: Użyj go, gdy masz pasma falujące, po trwałej. W wilgotne wgnieć piankę. Dosusz suszarką z dyfuzorem (nasadka z kolcami), przykładając go miejsce przy miejscu.
  • Na papilotach: Sprawdzą się, gdy włosy są proste i miękkie. Wilgotną czuprynę spryskaj lotionem, podziel na cienkie kosmyki. Każdy zawiń na papilot: jeden do przodu, drugi do tyłu. Zdejmij, gdy włosy wyschną. i lekko rozburz dłońmi.

Mało puszyste wymodelowane na spiralkach

Pomocne w stylizacji: miękkie kolorowe papiloty z gąbki są bardzo plastyczne oraz łatwe do nakręcania.

Przylegającym do skóry i prostym włosom lekkości doda układanie na wałkach-spiralkach. Umyte i podsuszone pasma rozdziel przedziałkiem z boku głowy. Spryskane lotionem włosy podziel na cienkie kosmyki. Każdym, niemal od skóry, okręć wałeczek.

Gdy pasma będą już suche, delikatnie zdejmij spiralki. Loczków nie rozczesuj, tylko od spodu lekko roztrzep skręt dłońmi i gotowe. 

Nasza rada: aby pasma były bardziej puszyste, a loczki elastyczniejsze użyj spreju unoszącego włosy od nasady i zastosuj go na całą czuprynę (zamiast lotionu).

Gęste włosy zawinięte na okrągłe wałki

Bujne pasma po myciu podsusz z pochyloną głową i przeczesuj od skóry, by nabrały objętości. Jeszcze wilgotne spryskaj lotionem i nawiń do 3/4 długości na grube wałki. Gdy włosy są suche na podobnej zasadzie użyj termoloków. Po ok. 20 min zdejmij wałeczki. Skręt rozburz dłońmi i utrwal lakierem.

Pomocne w stylizacji: zestaw termoloków.

Cienkie kosmyki szybko ułożone spineczkami

Półdługą i niezbyt bujną czuprynę bez trudu odmieni fryzurka w stylu gwiazd. Umyte i jeszcze wilgotne pasma rozdziel przedziałkiem z boku głowy i spryskaj lotionem. Podziel włosy na średniej grubości pasemka. Każde zwiń w ślimaczka i podepnij spinką. Zostaw do wyschnięcia lub dosusz suszarką. Zdejmij spinki. Pasma rozczesz grzebieniem o rzadkich zębach.

Nasza rada: fale będą trwalsze, gdy poskręcane ślimaczki delikatnie spryskasz lakierem.

Rzadkie pasemka optycznie zagęszczone

Objętości takim włosom doda odpowiednio użyta lokówka. Włosy muszą być suche i spryskane lotionem lub zabezpieczone kosmetykiem termoochronnym.

◗ Włosy średniej długości pasmo po pasmie podwiń lokówką do środka. Te przy skórze przygładź. Pozostałe rozburz dłońmi.

◗ Włosy króciutkie mocno poskręcaj lokówką trzymaną pionowo. Na koniec przeczesz fryzurkę dłońmi lekko falującym ruchem.

Nasza rada: zamiast lakieru użyj wosku w spreju - loczki będą jedwabiste i elastyczne.


Dowiedz się więcej na temat: fale | rzadkie | uczesanie | loki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje