Jak schudnąć na twarzy?

Wyostrzenie rysów twarzy nie jest łatwym zadaniem – czasem nie pomaga nawet restrykcyjna dieta odchudzająca. Wszystko dlatego, że obrzęki czy „drugi podbródek” najczęściej są efektem nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie, a nie odkładania się tkanki tłuszczowej. Kluczowa jest więc zmiana niektórych nawyków (nie tylko żywieniowych) oraz wykonywanie określonych ćwiczeń ujędrniających skórę. Sprawdź, jak pozbyć się drugiego podbródka i wyostrzyć rysy twarzy.

Jak wyostrzyć rysy twarzy?
Jak wyostrzyć rysy twarzy? ©123RF/PICSEL
Domowy róż do policzkówInteria DIY

Dieta wyostrzająca rysy twarzy

Zdrowa dieta
©123RF/PICSEL

Złe nawyki żywieniowe i niezdrowy styl życia bardzo szybko uwidaczniają się na twarzy. Nadmiar węglowodanów i tłuszczów w diecie pogarsza kondycję skóry, która staje się mniej jędrna i elastyczna. Z kolei sól i alkohol powodują zatrzymywanie się wody w organizmie, co skutkuje nieestetycznymi obrzękami – widać je szczególnie na powiekach i pod brodą. Dlatego codzienna dieta powinna być bogata w świeże owoce i warzywa (zawierają przeciwutleniacze, które spowalniają procesy starzenia się skóry), produkty pełnoziarniste (hamują apetyt) i zdrowe tłuszcze roślinne. Nie wolno zapominać o regularnym piciu wody (nawadnia organizm i nawilża skórę) i wysypianiu się. Kluczowe jest też wyeliminowanie alkoholu i słonych przekąsek oraz ograniczenie wędlin i wędzonych ryb.

Ćwiczenia wyostrzające rysy twarzy

Ćwiczenia twarzy
©123RF/PICSEL

Rysy twarzy wyostrzymy także za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Wystarczy, że każdego dnia przez 10 minut będziemy wykonywać szereg ruchów mimicznych – wzmacniają one mięśnie twarzy, napinają i uelastyczniają skórę. Najbardziej skuteczny jest tzw. „rybi dzióbek”, czyli zasysanie policzków od środka na 15-20 sekund (ćwiczenie powtarzamy 10 razy). Pomocne jest też szerokie uśmiechanie się, a następnie głośne i wyraźne artykułowanie samogłosek „a”, „e”, „o”. Warto też nabierać powietrza w usta i „przepychać je” między policzkami.

Opuchlizna na twarzy może być objawem choroby

Objaw choroby
©123RF/PICSEL

Warto wiedzieć, że obrzęki na twarzy nie zawsze są efektem nadwagi czy nieprawidłowego odżywiania się. W ten sposób objawiają się też poważne i przewlekłe schorzenia czy zaburzenia hormonalne. Nasz niepokój powinny zwrócić przede wszystkim opuchnięte powieki, zniekształcone rysy twarzy i tzw. podwójny podbródek. To częsty objaw niedoczynności tarczycy czy przewlekłej choroby nerek.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas