Jak się pozbyć drugiego podróbka?

Owal twarzy to bardzo ważny element wyglądu każdej kobiety. Ze strony pań bardzo często padają pytania na jego temat. Jak go poprawić? Jak skorygować? Jak zachować? Na te, jak i wiele innych pytań dotyczących owalu twarzy, odpowiada kosmetolog Karolina Martin.

Drugi podbródek bywa zmorą wielu, także młodych, osób
Drugi podbródek bywa zmorą wielu, także młodych, osób123RF/PICSEL

Kontur twarzy zapewnia nam unikatowy, świeży i młody wygląd. Za sprawą utraty jędrności i elastyczności skóry wraz z wiekiem zaciera się jego naturalny kształt. Nadaje to twarzy smutny wygląd oraz eksponuje oznaki starzenia. Dodatkowym problemem dotyczącym owalu twarzy jest pojawiający się bardzo często drugi podbródek, zarówno u osób młodych jak i starszych.

Po pierwsze: profilaktyka

Ważnym elementem w zachowaniu odpowiedniego owalu twarzy jest profilaktyka. Sprawia ona, że opóźniamy procesy starzenia i możemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem, który zawdzięczamy ładnie zarysowanemu owalowi twarzy.

Co i jak możemy robić? Pierwszą rzeczą jest suplementacja. Warto przyjmować kwas hialuronowy z kolagenem odpowiadający za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Są one niezbędnymi budulcami skóry, a ich poziom spada wraz z wiekiem. Sprężysta i jędrna skóra to gwarancja ładnie zarysowanego owalu twarzy.

Krzem to suplement wspomagający, który również warto przyjmować. Utrzymuje skórę w dobrej kondycji i regeneruje ją, uczestnicząc w syntezie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Jest on niezbędnym składnikiem strukturalnym skóry, a jego przyjmowanie przede wszystkim wzmacnia ją, a także poprawia ogólną kondycję.

Dodatkowo, warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry i pielęgnacji gabinetowej, która poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów przedłuży witalność skóry, wpływając tym samym na dłuższe cieszenie się naturalnym kształtem twarzy. Zaufany kosmetolog poleci odpowiednie preparaty do stosowania w domu, które będą idealnie trafiać w potrzeby naszej skóry. To również korzystnie wpłynie na jej wygląd i wytrzymałość.

Warto wykonywać również ćwiczenia profilaktyczne mięśni twarzy, nazywane m.in. “facefitness", “joga twarzy", “face lifting". Poprawiają one stan skóry oraz redukują zmarszczki. Dobroczynny wpływ na skórę mają także regularne masaże twarzy, które mogą być wykonywane podczas zabiegów, jak i w domu. Pomogą one znacznie odsunąć w czasie poddanie się zabiegom inwazyjnym czy medycyny estetycznej.

Po drugie: zabiegi

A co jeśli pierwsze problemy z owalem twarzy i drugi podbródek już się pojawiły? Skuteczne z pewnością okażą się zabiegi kosmetologiczne o szerokim spektrum działania, dobierane w zależności od zaistniałego problemu.

Zabieg z użyciem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na niechirurgiczny lifting twarzy (tzw. "3D"), wzrost napięcia tkanek, poprawę elastyczności i jędrności skóry - w tym likwidacja zwiotczeń skóry, zmarszczek grawitacyjnych i “chomików".

Podczas minimalnych i kontrolowanych uszkodzeń wierzchnich warstw skóry za pomocą igieł pokrytych 24-karatowym złotem powstają mikrouszkodzenia i  dostarczana jest energia cieplna. W ten sposób tkanki są pobudzone do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra zyskuje jędrność i blask.

Kolejną metodą jest wykorzystanie technologii HIFU. - Za pomocą zabiegu z jej wykorzystaniem w ciągu jednego dnia możemy wykonać kompletną plastykę twarzy bez użycia skalpela - mówi Karolina Martin z SC Beauty Clinic. - Jest to metoda nieinwazyjna, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat po zabiegu. Polega na przebudowie tkanki łącznej za pomocą termicznych mikrouszkodzeń, a proces remodelingu trwa od 3 do 6 miesięcy. Zauważalny jest wyraźny wzrost napięcia skóry, podniesienie policzków, napięcie linii żuchwy, poprawa owalu twarzy, a także niwelowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej i likwidacja podwójnego podbródka - tłumaczy specjalistka.

Bardzo dobrym zabiegiem na poprawę owalu twarzy i lifting skóry  jest carbolift. Za pomocą śródskórnie podawanego medycznego dwutlenku węgla intensywnie stymuluje się skórę do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek. Zabieg jest przeprowadzany w miejscach przebiegu tradycyjnych nici PDO, dlatego nazywany jest alternatywą dla tej metody.

Skutecznością wśród zabiegów redukujących podwójny podbródek cieszy się również lipoliza iniekcyjna. Substancję powodującą likwidację komórek tłuszczowych wprowadza się w postaci zastrzyków. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, a uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Kontur twarzy zapewnia nam unikatowy, świeży i młody wygląd
Kontur twarzy zapewnia nam unikatowy, świeży i młody wygląd123RF/PICSEL

Po trzecie: sama również możesz przeciwdziałać

Poza zabiegami inwazyjnymi specjaliści zachęcają również do stosowania skutecznych i znanych na całym świecie sposobach poprawiających owal twarzy. Pierwszym z nich są maski o charakterze zarówno profilaktycznym, jak i wspomagającym inne metody zabiegowe, które tym samym przedłużają efekty ich działania.

- Liftingujące maski kolagenowe unoszą i napinają owal twarzy, stymulują redukcję tkanki tłuszczowej podbródka, a także ujędrniają skórę i zmniejszają opuchlizny i obrzęki. Maski te w swoim składzie mają witaminy, kofeinę, kolagen, olejki i wyciągi z roślin, które w widoczny sposób liftingują skórę, poprawiając kontur twarzy. Regularne stosowanie pozwala na remodeling owalu i zwiększenie napięcia skóry, nadając jej zwartą strukturę - tłumaczy kosmetolog.

Maski podtrzymujące podbródek i policzki zwiększają elastyczność linii żuchwy, napinają i liftingują, a tym samym poprawiają owal twarzy. Skóra w tych miejscach ma tendencję do nadmiernego rozciągania się, odkształcania, utraty nawilżenia i jędrności. Co ciekawe, jest to absolutny hit w codziennej pielęgnacji koreańskiej kładącej bardzo duży nacisk na odpowiednie dbanie o skórę i zachowanie młodego wyglądu.

Do dyspozycji mamy więc naprawdę wiele masek na owal twarzy. Wyboru powinniśmy dokonać po konsultacji z ekspertem, który najlepiej pomoże w wyborze najodpowiedniejszej do naszych potrzeb.

Po czwarte: kosmetyki

Kosmetyki sprawdzające się w przypadku poprawy owalu twarzy to przede wszystkim kremy i serum silnie liftingujące oraz nawilżające skórę. Na rynku mamy całą gamę kosmetyków, których producenci zapewniają o ich skuteczności. Należy jednak pamiętać, aby były one dobrane odpowiednio do potrzeb skóry - profesjonalne, z dużą ilością składników aktywnych, bez zbędnych i niebezpiecznych komponentów, które mogłyby jeszcze pogorszyć stan naszej skóry, dając efekt odwrotny do zamierzonego. Odpowiednio dobrana pielęgnacja stanowi gwarancję promiennej, nawilżonej i zliftingowanej skóry.

Po piąte: roller jadeitowy

Roller jadeitowy to “wisienka na torcie" wspomagająca poprawę owalu twarzy. Masaż twarzy wykonywany regularnie może odmłodzić jej wygląd nawet o kilka lat. Masaż wałkiem jadeitowym można wykonywać nawet codziennie, wcześniej warto go włożyć do lodówki, co pomoże w pozbywaniu się obrzęków, a także efektu “podpuchniętych" oczu i uczucia zmęczenia. Usprawnia krążenie, jednocześnie zwiększając wchłanianie składników aktywnych z aplikowanych produktów pielęgnacyjnych. Dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo , a skóra staje się promienna. Używa się go na suchą skórę, wykonując ruchy od dołu do góry i od środka na boki, co pozwala ujędrnić i wygładzić skórę.

Dostępnych metod na poprawę owalu twarzy jest więc naprawdę wiele. Bardzo ważne jest natomiast ich odpowiednie, indywidualne do potrzeb konkretnej pacjentki dopasowanie. Jak mówi Karolina Martin, jak w całej kosmetologii, tak i tutaj ważne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. - Zgodnie z zasadami kosmetologii personalizowanej każda osoba powinna być traktowana jako oddzielny, wyjątkowy przypadek. To zabiegi i kosmetyki mają być dostosowane do niej, nie na odwrót. Tylko takie działanie pod okiem doświadczonego specjalisty pomoże w osiągnięciu wymarzonych efektów. A pamiętajmy, że pięknie zachowany naturalny owal twarzy to najlepsza definicja młodego wyglądu.

INTERIA/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas