Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy?
Mąka ziemniaczana to produkt, który przydaje się nie tylko w kuchni. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją w dbaniu o fryzurę. Jest zdecydowanie tańsza od licznych specyfików dostępnych w drogeriach czy profesjonalnych zabiegów fryzjerskich, a potrafi czynić cuda! Jak działa mąka ziemniaczana na włosy i jakich efektów możemy się spodziewać? Zainteresujmy się nią, gdy zależy nam na uporaniu się z przesuszonymi i niesfornymi kosmykami.
Maseczka na włosy z mąki ziemniaczanej
Mimo że kuchenny produkt, który kojarzy się przede wszystkim z przepisem na pyzy, nie wydaje się być kosmetycznym przebojem, efekty jego stosowania są naprawdę spektakularne.
Mąka ziemniaczana na włosy przynosi bardzo dobre rezultaty w regeneracji włosów:
- farbowanych,
- przesuszonych,
- szorstkich,
- problematycznych w stylizacji,
- z rozdwojonymi końcówkami.
Jedną z najprostszych metod jej wykorzystania jest przygotowanie odżywiającej maseczki. Wystarczy, że wymieszamy mąkę ze swoją ulubioną maską lub odżywką w proporcjach 1:2. Dokładna ilość zależy od długości, grubości i porowatości włosów, więc każda włosomaniaczka musi dopasować ją do siebie. Mieszankę nakładamy na włosy myciu na 20-30 minut, po czym obficie spłukujemy. Wrażenie gładkich jak satyna włosów pojawi się już na tym etapie!
O tym pamiętaj: Maseczkę z mąki ziemniaczanej nakładać należy na całą długość włosów z pominięciem ich nasady i skóry głowy.
Mąka ziemniaczana na objętość włosów
Jeśli zauważymy, że nasze włosy straciły witalność, sprężystość i optycznie wydaje się, że nie jest ich zbyt wiele, wykorzystać warto mąkę ziemniaczaną do mycia i zrobienia prostej płukanki. Na litr ciepłej, przegotowanej wody wystarczy łyżeczka mąki. Mieszamy i spłukujemy włosy już po umyciu. To domowy sposób, dzięki któremu staną się gładkie, miękkie i sprężyste, ale jednocześnie unikniemy ich przeciążenia.
Mąka ziemniaczana jako suchy szampon
Co prawda suchy szampon nie zastąpi porządnego umycia włosów i rytuałów pielęgnacyjnych, ale w sytuacjach podbramkowych okaże się wybawieniem. Fryzura nie wygląda zbyt świeżo, a nagle okazało się, że trzeba wyjść do ludzi? A może rano na tyle trudno było opuścić wygodne łóżko, że brakuje czasu na mycie, suszenie i układanie włosów? Nic straconego! Nałożenie mąki ziemniaczanej na tłuste włosy u ich nasady odświeży je, absorbując nadmiar sebum.
Nie szalejmy jednak z ilością mącznego produktu. Wystarczy nałożyć odrobinę i opuszkami palców wmasować w suchą skórę głowy. Następnie wyczesujemy przy pomocy szczotki. Czy mąka ziemniaczana ma jakieś minusy? Niestety, może pozostawić białe ślady, które dość mocno rzucają się w oczy przy włosach w innym kolorze niż blond.