Jak uratować zniszczone włosy maseczką z henny?

Często podziwiamy piękny kolor farbowanych włosów, ale jeśli chodzi o farbowanie własnych włosów, mamy wiele wątpliwości, które powstrzymują nas za każdym razem gdy chcemy diametralnie zmienić kolor. Syntetyczne środki barwiące włosy mogą je zniszczyć, dlatego warto traktować pielęgnację farbowanych włosów z najwyższą starannością. Możesz użyć naturalnej henny do barwienia włosów lub stosować jako maseczkę poprawiającą ich kondycję. Domowa maseczka z dodatkiem henny doskonale ochroni włosy przed zniszczeniem i dalszymi uszkodzeniami.

henna
henna© Photogenica

Farbowanie siwych włosów

siwe włosy
© Photogenica

Jeśli twoje włosy są wyjątkowo jasne, a ty używasz henny po raz pierwszy, musisz pozostawić hennę na włosach na około 4-5 godzin, a następnie zmyć. Wykonuj zabieg co 4-5 dni przez kilka tygodni.

Nie nakładaj olejków na włosy przed nałożeniem henny

olejowanie włosów
© Photogenica

Jeśli chcesz dokonać koloryzacji włosów henną nie nakładaj olejków do włosów przed zabiegiem. Natomiast jeśli chcesz użyć henny jako odżywki i nie chcesz by zmieniła kolor twoich włosów zastosuj olej, który nie zezwala, by kolor henny wniknął we włosy.

Chroń skórę przed zabarwieniem

Henna plami prawie wszystko i wszystkich! Podobnie jak w przypadku większości farb do włosów, będziesz musiała używać rękawic podczas pracy z henną. Inaczej może skończyć się na trwałym zabarwieniu dłoni i paznokci. Można ochronić skórę stosując wazelinę lub balsam na skroniach, szyi i uszach.

Nie myj włosów po farbowaniu henną

czepek
© Photogenica

Nie myj włosów szamponem przynajmniej 24 godziny po zabiegu. Henna musi mieć czas, żeby zadziałać. Ostateczny efekt widoczny jest po mniej więcej dwóch dniach od zmycia henny.

Noś czepek

Po nałożeniu henny na włosy zawsze zakładamy czepek z folii lub tworzywa sztucznego, aby utrzymać wilgoć. Pozostawiając ją bez zabezpieczenia możemy narazić się na wyschnięcie mieszaniny i będzie bardzo trudno ją zmyć. Poza tym ciepło pozwoli na lepsze wniknięcie składników odżywczych w głąb włosów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas