Reklama

Reklama

Kąpiel lepsza niż krem!

Kąpiel w basenie mineralno-solankowym jest nie tylko relaksująca dla ciała, ale także działa regenerująco na skórę. Zawarte w wodzie minerały – jod, brom czy wapń odżywiają ją i wygładzają, a jeżeli ich stężenie jest ok. 6-procentowe to można również mówić o działaniu detoksykującym. Ze względu na swoje właściwości lecznicze solanki są szczególnie polecane osobom, które cierpią na przewlekłe choroby zatok, górnych dróg oddechowych oraz nerwobóle, bóle reumatyczne i obrzęki.

Po kąpieli w basenie mineralno-solankowym skóra jest oczyszczona, zregenerowana i nawilżona. Solanki poprawiają także krążenie krwi i pomagają walczyć z cellulitem.

- Jeżeli relaksuję się w basenie, pływam, leżę na wodzie, masuje się przy biczach wodnych, to po wyjściu muszę zawinąć się w ręcznik, albo w szlafrok i chwilę odpocząć, żeby te minerały w dalszym ciągu działały na skórę. Skóra staje wygładzona, zrewitalizowana i miękka - tłumaczy Magdalena Czarnota, kierownik strefy Wellness & Spa w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój.

Reklama

Relaks w basenach solankowych czy w jacuzzi polecany jest wszystkim, którzy ze względu na nawał obowiązków rodzinnych i zawodowych nie mogą poświęcić zbyt dużo czasu na pielęgnację swojego ciała i dbanie o zdrowie.

- Przebywając w takim basenie, w naturalny sposób inhalujemy się, co dobrze działa na drogi oddechowe, więc jesteśmy zdrowsi. Natomiast przeciwwskazaniem do korzystania z wysoko skondensowanej solanki jest nadczynność tarczycy, choroby serca i  nadciśnienie - wyjaśnia Magdalena Czarnota.

Kąpiele mineralno-solankowe wpływają na przyspieszenie przemiany materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Pomagają także zahartować organizm i zwiększają jego odporność.

Na Mazowszu jedyny basen mineralno-solankowy, zasilany bezpośrednio z naturalnego źródła solanki znajduje się na terenie EVA Park Life&SPA.

- Konstancińska solanka to solanka jodowo-bromowo-wapniowa. Jest ona więc zdrową wodą bogatą w minerały. Basen solankowy z docelowym stężeniem solanki 4 proc. daje nam relaks i przyjemność, kąpiel jest remineralizująca, czyli dostarczająca naszej skórze niezbędnych minerałów. Ale jeżeli zwiększymy procentowość solanki i dojdziemy np. do 6 proc. - jak np. w jacuzzi, to okazuje się, że ona ma funkcję detoksykującą, czyli zupełnie inaczej działa na nasz organizm - podkreśla Magdalena Czarnota.


Newseria Lifestyle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje