Reklama

Reklama

Kasia Zaremba: Makijaż w Cannes - od dwóch dekad króluje klasyka

Makijaż canneński to połączenie spektakularnego efektu z wielkiego ekranu i lekkości z Lazurowego Wybrzeża - wyjaśnia makijażystka Katarzyna Zaremba. Dodaje, że efekt "wow" gwarantuje nieskazitelna cera, to jej warto poświęcić dużo uwagi.

PAP Life: Jak wyglądają przygotowania do tak ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest Festiwal w Cannes - czy makijażyści, podobnie jak projektanci, "szkicują", projektują makijaże, z dużym wyprzedzeniem wybierają motyw przewodni makijażu?

Kasia Zaremba: Przygotowania do takich wydarzeń jak Cannes rozpoczynają się zawsze z dużym wyprzedzeniem. Szukanie inspiracji, zbieranie informacji o kreacjach, fryzurach to podstawa pracy przed takimi imprezami. Na kilka dni przed tegorocznym Cannes, na który po raz pierwszy jadę jako oficjalna Makeup Artist, mój telefon wypełniony jest tysiącami zdjęć i notatek. Ważne jest także przemyślenie, jakie światło będzie towarzyszyć make-upowi. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne. Makijaż zawsze jest klamrą, która dopina kreację i uczesanie. Szkice pomagają i pozwalają wspólnie z gwiazdą pracować nad koncepcją makijażu. Pamiętajmy, że finalnie najważniejsze jest przede wszystkim zadowolenie osoby malowanej.

Do jakiego stylu w tym roku nawiązują makijażyści - czy jest to sprawdzony, filmowy szyk, czy lekkość Lazurowego Wybrzeża?

- Makijaż canneński to połączenie spektakularnego efektu z wielkiego ekranu i lekkości z Lazurowego Wybrzeża. Make-up powinien też pasować do osobowości i urody kobiety. Jego celem jest podkreślenie atutów i naturalnego piękna, ponieważ bazą jest idealna, wypielęgnowana i świetlista skóra. Czasy ciężkiego, scenicznego makijażu już dawno minęły, a naturalny look na dobre zagościł na czerwonym dywanie.

Reklama

Jaki makijaż w tym roku proponuje marka, obecna na festiwalu już 20 lat? Czy przez ten czas styl drastycznie się zmienił czy jednak makijaż festiwalowy rządzi się pewną ponadczasową klasyką?

- L'Or,al Paris od 20 lat pełni rolę oficjalnego Kreatora Makijażu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, odpowiadając za wizerunek wszystkich największych gwiazd na czerwonym dywanie. Od dwóch dekad niezmienne króluje klasyka połączona z paryskim szykiem, niewymuszone piękno, elegancja. Koncepcję naturalnego makijażu uzupełniają trendy wyznaczane przez formuły kosmetyków.

Makijaż gwiazd to również inspiracja dla kobiet na całym świecie. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę i włączyć je do swojej codziennej, makijażowej rutyny?

- Czerpiąc inspiracje z czerwonego dywanu pamiętajmy, że najwięcej czasu powinniśmy poświęcić na etap przygotowania skóry. Skóra twarzy powinna być nieskazitelnie zdrowa i świetlista, z idealnie rozprowadzonym podkładem. Jednak nie możemy zapomnieć też o malowaniu i wyrównaniu odcienia skóry wszystkich odsłoniętych części ciała - szyja, dekolt, ramiona, a nawet stopy.

Czy może pani zdradzić jeden trik, który zapewnia efekt "wow"? Co decyduje o tym olśniewającym wyglądzie - czy jest to świetlisty makijaż oka, mocne usta czy może piękna cera?

- Zawsze będą orędowniczką pięknej cery! Koniecznie postaw na podkład idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Przed nałożeniem podkładu nawilżaj skórę kosmetykami beztłuszczowymi. Podkład należy starannie wmasować, a puder nałożyć tylko w miejsca, które tego potrzebują, czyli przede wszystkim strefę T.

Z Kasią Zarembą, pierwszą oficjalną MakeUp Artist marki L'Oreal Paris z Polski rozmawiała Monika Dzwonnik (PAP Life).

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy