Reklama

Reklama

Kobiece dłonie większą zmorą niż zmarszczki

To nie kurze łapki i siwe włosy są największą zmorą kobiet. Jak wskazują najnowsze badania, kobiety najbardziej przejmują się wyglądem swoich dłoni, które zdradzają pierwsze oznaki starzenia.

W opinii wielu kobiet walka z czasem powinna zacząć się od dłoni, bo to one najbardziej zdradzają ich wiek. Jedna na osiem pytanych pań przyznaje, że dziś w dobie licznych zabiegów na twarz, niwelujących oznaki starzenia, bardziej przejmuje się wyglądem swoich dłoni.

Wstydzi się nawet Madonna

Mówiąc o dłoniach, jako niepisanej metryce kobiety, wielu wskazuje na Madonnę, która od kilku lat nie rozstaje się ze skórzanymi rękawiczkami zakrywającymi jej, jak wielu uznało, mało estetyczne dłonie. Eksperci wskazują, że w dobie rozwiniętej medycyny estetycznej, która koncentruje się na odmładzaniu twarzy, wciąż w niewielkim stopniu można poprawić wygląd dłoni.

Pielęgnacja to podstawa

Reklama

Dlatego też dermatolodzy zachęcają do przykładania większej wagi do ich pielęgnacji. Specjaliści od skóry podkreślają, że dłonie są nieustannie wystawione na działanie czynników zewnętrznych - od słońca po detergenty. Żeby im pomóc, wystarczą proste nawyki, jak chronienie dłoni przed zimnem, nakładanie rękawiczek podczas prac domowych, czy smarowanie rąk kremem ochronnym z filtrem.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: ręce | dłonie | zmarszczki | Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy