Reklama

Reklama

Kofeina - zastrzyk energii dla włosów

Kosmetyki do pielęgnacji włosów z zawartością kofeiny stały się prawdziwym objawieniem na rynku kosmetycznym. Wszystko za sprawą jej właściwości stymulujących wzrost włosa.

Kofeina to niemal uniwersalny składnik, który pomaga nam walczyć z wieloma niedoskonałościami od cellulitu po słabe włosy. Dlatego też coraz częściej na półkach perfumerii możemy znaleźć produkty do pielęgnacji włosów z dodatkiem kofeiny.

Skuteczność kuracji z kosmetycznym espresso potwierdzają również naukowcy. W raporcie opublikowanym przez "International Journal of Dermatology" specjaliści wskazują, że kofeina zawarta w kawie pobudza wzrost włosa, poprzez blokowanie efektów działania DHT dihydrotestosteronu.

Kofeina nie tylko pobudza wzrost włosów, ale również hamuje ich wypadanie. Badania wykazały również, że działanie kofeiny jest bardziej efektywne w przypadku kobiet niż mężczyzn. Co więcej, kondycja włosów uległa znacznej poprawie nawet o 40 proc.

Reklama

"Nasze badania wykazały, że pobudzenie cebulek włosów i wzrost włosa poprawił się zaledwie w ciągu doby. Efekt utrzymywał się przynajmniej przez osiem dni" - podsumował badania dr Tobias Fisher.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje