Reklama

Reklama

Kosmetyczne SOS

Masz ważne wyjście. Sięgasz po szminkę, by umalować usta lub chcesz polakierować paznokcie... a tu niespodzianka. Zgęstniała emalia nie daje się rozprowadzić, a pomadka łamie się w palcach. Oto rady, co zrobić.

Złamała się szminka
Jeśli pomadka ułamała się i wypadła z etui, uszkodzony kawałek ogrzej nad płomieniem świecy przez 5 sekund, po czym wsuń go do osłonki i dociśnij nadłamane części do siebie. Potrzymaj je chwilę, by się skleiły. Taką "zrekonstruowaną" szminką maluj się ostrożnie. Najlepiej nanoś ją na wargi za pomogą cienkiego pędzelka. Na noc włóż kosmetyk do lodówki - będzie jak nowy.

Została odrobina podkładu
Nie zauważyłaś, że kończy ci się fluid? W awaryjnej sytuacji możesz wykorzystać niewielkie ilości pozostałego w tubce kosmetyku. Przetnij opakowanie i dodaj do podkładu odrobinę kremu na dzień. Zmieszaj je patyczkiem z wacikiem. Dzięki temu otrzymasz tzw. krem tonujący, czyli kosmetyk 2 w 1, który działa jak podkład: wyrównuje koloryt cery oraz nawilża ją.

Reklama

Zaschła mascara do rzęs
Gdy tusz sprawia wrażenie zaschniętego i pozostawia na rzęsach grudki, wstaw zakręconą buteleczkę na 1-2 minuty do szklanki napełnionej gorącą wodą. Wyjmij, odkręć pojemniczek i poruszaj w nim szczoteczką. Kosmetyk będzie nadawał się do użycia. Możesz również rozcieńczyć mascarę odrobiną wody destylowanej (kupisz w aptece lub na stacji benzynowej).

Zgęstniał lakier do paznokci
Zbyt gęsta emalia nie daje się rozprowadzić? Wlej do niej 2-3 krople specjalnego rozcieńczacza do lakieru do paznokci (np. Top Choice, 9,20 zł; Delia Nails Creaton, 6,50 zł; Cree, 9 zł). Zakręć buteleczkę i przez chwilę nią potrząsaj. Rozcieńczona emalia łatwo się rozprowadzi. Lakier z tym dodatkiem nie będzie dłużej schnął ani nie zmatowi paznokcia.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: S.O.S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje