Reklama

Reklama

Kuracje anti-aging dla włosów

Nie tylko cera potrzebuje wsparcia, by pięknie wyglądać pomimo upływu czasu. Najnowszy hit to odmładzające terapie do włosów, inspirowane osiągnięciami kosmetyki przeciwstarzeniowej! Zobacz, jak z nich korzystać.

Wydaje nam się, że o starzeniu się włosów świadczy dopiero ich siwienie. Tymczasem z badań wynika, że już przed czterdziestką słabnie odnowa komórkowa w cebulkach włosa. Kurczą się wtedy mieszki włosowe, które zaczynają wytwarzać coraz cieńsze, słabsze pasma. Ale nie musimy się na to godzić! Odpowiedzią są nowoczesne kosmetyki, przywracające włosom młody wygląd.

Program na codzień

Podstawą terapii anti-aging dla włosów jest stosowanie szamponu i odżywki, spowalniających oznaki starzenia się. Te kosmetyki nowej generacji mają formuły oddziałujące zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Zawierają np. olejki pobudzające krążenie i stymulujące korzeń włosa, antyoksydanty oraz proteiny roślinne, dodające włosom gęstości.

Reklama

Początkiem odmładzającej terapii jest mycie głowy szamponem anti-aging. Nakładamy go na wilgotne włosy, spieniamy i przez minutę masujemy głowę. Spłukujemy po trzech. Potem aplikujemy odżywkę.

Ekstra wzmacnia

By zachować elastyczność i blask, dojrzałe włosy, tak samo jak cera, potrzebują silnego wsparcia. Dlatego oprócz odżywek po myciu włosów i masek regenerujących, marki kosmetyczne (m.in.: Dove, Pantene, Klorane) proponują nam odmładzające koncentraty w formie serum oraz kremy BB.

Mogą one na bieżąco uzupełniać braki w pielęgnacji lub stanowić okresową kurację, np. pobudzającą włosy do wzrostu. Skuteczność zawdzięczają skoncentrowanym składnikom, które wbudowują się w strukturę włosa, a także pobudzają metabolizm tlenowy komórek.

Stylizacja push-up

Lekkie pianki, mgiełki i lakiery dodające włosom objętości, mogą być świetnym uzupełnieniem pielęgnacji anti-aging. Oczywiście pod warunkiem, że zostały wzbogacone składnikami wzmacniającymi dojrzałe kosmyki. Polecamy kosmetyki stylizacyjne z odmładzającymi białkami, jak np. aktywny kolagen, biotyna i keratyna. Lansuje je m.in. celebrytka Kim Kardashian.


Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy