Reklama

Reklama

Kuracje upiększające, których lepiej unikać

Miały dodawać urody, ale szkodzą zdrowiu i drenują portfel. Sprawdź, jakie zabiegi mogą być szkodliwe i na co zwracać uwagę korzystając z usług kosmetyczek.

 

 Rybny pedicure

Jeszcze rok temu zapowiadał się na prawdziwy hit. Wydawało się, że wkrótce małe rybki zjadające obumarły naskórek  całkowicie zastąpią pedikiurzystki z ich tarkami, pumeksami, pilniczkami i frezarkami. Metoda miała wszystko co potrzebne, żeby zdobyć popularność: troszkę szokująca, ale naturalna, pozwalająca poznać smak przygody i nowości podczas zwykłej wizyty w salonie piękności.

Niestety kontrole w brytyjskich spa wykazały, że rybki oprócz niewątpliwych zalet mają też swoje wady, a mianowicie cały szereg odpornych na antybiotyki bakterii mogących powodować  groźne infekcje.

Reklama

  Solarium

Przyspiesza  starzenie się skóry i zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Specjaliści porównują korzystanie z solariów nawet z paleniem tytoniu i ekspozycją na pył azbestu. Wiele krajów wprowadza ograniczenia wiekowe dla osób chcących zafundować sobie sztuczną opaleniznę, a coraz częściej mówi się o tym, że solaria powinny być całkowicie zakazane.

Zastrzyki w niesprawdzonych salonach


Salony to za dużo powiedziane. "Upiększające" zastrzyki są często oferowane przez samozwańcze kosmetyczki, które z walizeczką pełną botoksu są gotowe ruszyć pod strzechy i wygładzać zmarszczki nawet na domowych imprezach.

Zdarza się też, że w ich ofercie znajdują się niebezpieczne zastrzyki z silikonu. Zastrzyki z silikonu zostały zakazane ponieważ są szkodliwe dla zdrowia, ale na czarnym rynku usług kosmetycznych wciąż można się z nimi spotkać.

Zastrzyki z botoksu są bezpieczne o ile stosuje się je w sprawdzonych salonach pod okiem prawdziwych fachowców.

  Prostowanie włosów metodą brazylijską


Kto pragnie poddać się temu zabiegowi, powinien zwrócić uwagę na to, czy nie są do  niego stosowane oryginalne brazylijskie kosmetyki. To nie jest pomyłka. Oryginalne brazylijskie kosmetyki  opracowane dla tej metody są właśnie tym, czego powinnyśmy unikać. Ze względu na ich rakotwórcze działanie zostały one zakazane w krajach Unii Europejskiej, ale prywatny import powoduje, że są one obecne na rynku.

 Odchudzające tabletki z tasiemcem

 

Lekarze twierdzą, że połykanie pastylek z larwami pasożytów to najgłupszy sposób na odchudzanie, ale są osoby gotowe zdobyć się nawet na tak drastyczny krok, mimo, że takie specyfiki  nie należą do tanich. Przypominamy, że taka "kuracja" może doprowadzić do infekcji przewodu pokarmowego, anemii i wycieńczenia organizmu. Larwy tasiemca mogą się zagnieździć w różnych tkankach i narządach, w tym w mózgu, prowadząc do poważnych zaburzeń neurologicznych, a pozbycie się tasiemca nie jest wcale takie proste.

  Kremy wybielające z rtęcią

W naszym kraju nie są tak popularne, ale Azja i Ameryka Południowa to ogromny rynek preparatów wybielających skórę. Specjaliści ostrzegają przed stosowaniem sprowadzanych na własną rękę zagranicznych kosmetyków wybielających - wiele z nich zawiera niebezpieczne substancje takie jak rtęć  lub hydroquinone, których stosowanie w UE jest zakazane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rybny pedicure | solarium | Botox | prostowanie włosów | odchudzanie | kosmetyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy