Makijaż na sylwestra. Zaszalej z blaskiem i kolorami

Sylwester to wyjątkowy moment, kiedy możemy nieco zaszaleć z makijażem. Warto dodać nieco błysku do swojej twarzy podczas tej niezapomnianej nocy. Oto kilka wskazówek, jak wykonać sylwestrowy makijaż, który odejmie nam optycznie lat.

Jak pomalować się na sylwestra?
Jak pomalować się na sylwestra?123RF/PICSEL

Rozświetlona twarz

Rozpocznij makijaż od bazy, która nada twojej skórze nieco blasku. Bazy z drobinkami rozświetlającymi stworzą podkład pod makijaż, który odbija światło. Następnie użyj lekkiego, średnio kryjącego podkładu.

Makijaż twarzy warto następnie uzupełnić matującym pudrem oraz delikatnym konturowaniem. W tym celu użyj różu oraz bronzera w dobranym do swojej cery odcieniach. Najważniejszą rolę powinien odegrać natomiast rozświetlacz. Delikatnie podkreśl kości policzkowe, łuk brwiowy i środek nosa, aby nadać twarzy trójwymiarowości.

Wyrazista oprawa oczu

Sylwester to idealna okazja, aby zaszaleć nieco z makijażem oka. Jeśli tylko się odważysz, możesz wykorzystać cienie do powiek w naprawdę wyrazistych kolorach, jak szafir, purpura czy szmaragd. Innym sposobem na efektownie pomalowanie oczy jest użycie eyelinera - jednak nie klasycznego, czarnego, a kolorowego.

Rzęsy warto podkreślić czarną mascarą, a fanki bardziej wyrazistych rozwiązań mogą postawić na doczepiane kępki lub połówki rzęs. Nie można zapominać również o brwiach - to podstawa naszego spojrzenia, dlatego powinny być starannie wyczesane i podkreślone cieniem lub kredką.

Podkreślone usta

Jeśli chodzi o usta, to wiele zależy od tego, jak zdecydowałyśmy się pomalować oczy. Podstawowa zasada polega bowiem na tym, że jeśli oczy są mocne pokreślone, usta powinny pozostać naturalne. Możesz je pokryć błyszczykiem lub bezbarwną pomadką.

Z kolei jeśli zdecydowałaś się na subtelny makijaż oczu, możesz zaszaleć z ustami. Poszukaj wśród szminek swojego ulubionego koloru i pomaluj nią usta. Warto wybrać trwały kosmetyk, aby podczas zabawy nie musieć obawiać się o jego rozmazanie.

Na koniec spryskaj twarz specjalną mgiełką utrwalającą makijaż. Dzięki niej przez całą noc będziemy wyglądać dobrze. Możesz wybrać spray z mieniącymi się drobinkami, który dodatkowo podkreśli blask na twarzy podczas tej wyjątkowej nocy.

„Ewa gotuje”: Sernik z jogurtuPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas