Reklama

Reklama

Makijaż oka - jak wykonać go bezbłędnie

Niewłaściwie nałożone cienie do powiek i źle dobrany makijaż oka - to najczęstsze błędy, jakie Polki popełniają malując się. Wizażystka Katarzyna Zielińska wyjaśnia, na co zwrócić uwagę wykonując codzienny makijaż.

- Podstawowym błędem, jaki popełniają kobiety, to brak zaznajomienia się z własną twarzą, zwykle nierozważnie naśladują trendy. Kobiety nie wiedzą jak mają osadzone oczy, nie zdają sobie sprawy, że dobrze wykonany makijaż może skorygować pewne mankamenty. Niestety źle wykonany makijaż, może je uwydatnić. I tak, jeśli kobiety mają blisko osadzone oczy powinny optycznie je odsunąć. Mamy na to prosty trik - wewnątrz oka nakładamy jasny cień, a ciemniejszym cieniem delikatnie go rozcierając okalamy kontur oka, delikatnie wychodząc poza jego granice - instruuje wizażystka.

Reklama

Kolejnym często popełnianym przez Polki błędem jest wykonywanie "graficznego" makijażu oka, co wynika z braku wiedzy na temat właściwej techniki jego wykonania.

- Przyjęło się, że jasny cień do powiek nakładamy na środku powieki, zaś w kąciku oka aplikujemy ciemny cień. Niestety panie zapominają o tym, żeby cienie ze sobą zmieszać poprzez cieniowanie pędzelkiem. Dzięki temu kolory ładnie przechodzą jeden w drugi. Kiedy zapomnimy o tym robi nam się makijaż graficzny, który niestety nie wygląda dobrze - wyjaśnia ekspert.

Makijażystka przekonuje też, że nie należy bać się koloru, nawet tych odważnych. - Utarło się już, że makijaż w wyrazistych odcieniach, kojarzy się paniom z jaskrawą smugą na oku. A przecież można wykonać bardzo stonowany makijaż, a mocnym kolor może stanowić jedynie akcent - dodaje Zielińska.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Modny makijaż oka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje