Reklama

Reklama

Makijaż - sposobem na sukces

W makijażu chodzi o coś więcej niż tylko upiększanie i korygowanie niedoskonałości. Makijaż może się okazać sposobem na sukces - oceniają eksperci.

Francuski neurolog dr Arnaud Aubert w rozmowie z magazynem "The Sunday Times Style" wskazuje, że makijaż może się okazać sposobem na sukces. Zdaniem naukowca to jak prezentuje się nasza twarz może wpływać na powodzenie w miłości czy sukces w pracy.

Reklama

Zdaniem neurologa osoby, które np. nie mogą poszczycić się nieskazitelna cerą są postrzegane gorzej i znacznie niżej ocenia się ich pozycję na drabinie społecznej. Według naukowca, który jest autorem wielu publikacji na temat związku między makijażem a sposobem, w jaki oceniają nas inni, powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą" ma w sobie wiele prawdy.

Badacz wskazuje, że wiele informacji na temat drugiej osoby, szczególnie te na temat jej pozycji społecznej odczytujemy z obszaru trójkąta twarzy znajdującego się między oczami a ustami.

"Wszystkie informacje na temat pozycji społecznej odczytujemy ze środkowej części twarzy. Jeśli mózg +rozpraszany+ jest przez niedoskonałości jak trądzik czy worki pod oczami wtedy ocena drugiej osoby jest niższa" - wyjaśnia dr Arnaud Aubert.

Spostrzeżenia i badania naukowca potwierdzają analizy koncernu kosmetycznego Procter & Gamble. Badania wykazały, że makijaż w znacznym stopniu podnosi ocenę drugiej osoby. Panie, które prezentowały nienaganny makijaż oceniane były, jako bardziej sympatyczne, godne zaufania, bardziej atrakcyjne i kompetentne.

Dowiedz się więcej na temat: Makijaż sposobem na sukces | wyraz twarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje