Makijażowe sztuczki

Barwę tęczówki oka i blask spojrzenia możemy wyeksponować za pomocą tuszu, cieni do powiek, konturówek, eye-linera i korektora. Musimy tylko umiejętnie manewrować tymi przyrządami i odpowiednio dobierać kolory. Wystarczy też znać kilka makijażowych sztuczek, aby ukryć różne niedoskonałości.

Kilka makijażowych sztuczek pomoże ukryć różne niedoskonałości/Fot. Marek Ulatowski
Kilka makijażowych sztuczek pomoże ukryć różne niedoskonałości/Fot. Marek UlatowskiMWMedia

Przy oczach szeroko rozstawionych

Jeśli oczy są za bardzo od siebie oddalone, to najlepiej obrysować górną powiekę linią cienką przy wewnętrznym kąciku oka a rozszerzająca się ku skroni. Na całą powiekę z wyjątkiem fragmentu tuż pod brwiami nakładamy jasny cień. W wewnętrznym kąciku oka możemy też położyć ciemny cień i rozprowadzić go ku górze pędzelkiem. Bardzo starannie malujemy zewnętrzną stronę rzęs.

Przy opadających kącikach powiek

Zaczynamy od rozjaśnienia zewnętrznych kącików powiek przy użyciu równomiernie nakładanego korektora w kolorze ecru. Następnie utrwalamy go transparentnym pudrem. Kontury powiek obrysowujemy czarną lub szarą kredką. Przy wewnętrznym kąciku oka kreska powinna być cienka, a dalej stopniowo rozszerzająca się na zewnątrz i lekko unosząca się do góry. Zewnętrzne, opadające kąciki górnych powiek malujemy ciemnym cieniem. Resztę powieki pokrywamy cieniem o ton jaśniejszym, rozprowadzając go od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Szczególnie starannie nanosimy tusz na rzęsy po zewnętrznej stronie oka.

Przy ciężkich, wydatnych powiekach

Powieki pokrywamy transparentnym pudrem, który przez długi czas będzie wchłaniał nadmiar tłuszczu i zapobiegał rozpływaniu się makijażu. Zagłębienia powiek obrysowujemy ciemną kreską. Cienie powinny harmonizować z barwą tęczówki oka. Jaśniejszy odcień nakładamy w kierunku zewnętrznym. Aby rozświetlić spojrzenie, nie malujemy miejsc pod brwiami. Ciemnym cieniem pokrywamy zgięcia górnych powiek, rozprowadzając go ruchami pionowymi. Zacieramy granicę między cieniami. Pozostaje jeszcze pociągnąć rzęsy tuszem i podkręcić zalotką.

Końcowy efekt zależy także od trafnego doboru cieni do koloru oczu, karnacji i włosów. Przy południowym typie urody (ciemna karnacja, kasztanowe oczy i włosy) najbardziej wskazane się odcienie brązu i barwy łososiowej. Niebieski i szary to kolory odpowiednie dla błękitnookich blondynek oraz kobiet o ciemnych oczach i włosach, lecz jasnej karnacji. Panie z rudymi bądź brązowymi włosami, jasną cerą oraz zielonymi lub piwnymi oczami powinny zdecydować się na cienie w kolorze piaskowym lub oliwkowym.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas