Manicure żelowy: Czy można samodzielnie wykonać go w domu?

Manicure żelowy to zabieg, który potrafi całkowicie odmienić wygląd naszych paznokci. Można go wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jaki i samodzielnie w domu. W drugim przypadku należy pamiętać o tym, aby odpowiednio zdjąć manicure żelowy i nie dopuścić do zniszczenia płytki paznokcia. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

article cover
123RF/PICSEL

Manicure żelowy: Czy można samodzielnie wykonać go w domu?

Wykonując manicure żelowy regularnie, warto również pamiętać o tym, aby co jakiś czas zrobić sobie przerwę. Ten czas warto przeznaczyć na zastosowanie odżywki, która zregeneruje płytkę. 

Z kolei wykonując zabieg samodzielnie w domu, trzeba pamiętać o tym, aby stosować sprawdzone i dobrej jakości produkty. Nie należy oszczędzać ani na lampie UVB, ani na żelu do paznokci. Warto zastosować się także do wspomnianych już wcześniej wskazówek. Zabronione jest zbyt długie i intensywne piłowanie paznokcia podczas zdejmowania żelu oraz ściąganie żelu siłą, np. poprzez zrywanie.

Aleksandra Chruścielewska
Manicure żelowy: Czy naprawdę niszczy paznokcie?  

Ekspertki na co dzień zajmujące się pielęgnacją paznokci podkreślają, że prawidłowo wykonany, i co najważniejsze, właściwie zdjęty manicure żelowy nie niszczy paznokci. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego salonu, który profesjonalnie zaopiekuje się naszymi paznokciami. Oczywiście może zdarzyć się, że po manicure nasza płytka będzie nieco osłabiona. Nie jest to jednak trwała zmiana i zwykle po kilkunastu dniach nasze paznokcie wrócą do formy.
Czego nie robić, by nie uszkodzić płytki?  

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby właściwie zdjąć żel z paznokcia. W ten sposób nie dopuścimy do uszkodzenia płytki. Czego należy unikać? Niewskazane jest zbyt długie piłowanie paznokcia. Jak zostało już wspomniane wcześniej - w ten sposób łatwo przegapić moment, w którym kończy się żel, a zaczyna nasza płytka. Zazwyczaj skutkuje to uszkodzeniem paznokcia.  Złym pomysłem jest także usuwanie żelu "na siłę". Nie należy odrywać resztek żelu, zwłaszcza szybkim i gwałtownym ruchem. W przypadku ściągania żelu acetonem warto zadbać o możliwe jak najkrótszy kontakt paznokcia z płynem. Należy pamiętać, że aceton jest bardzo silną substancją, która powodować może osłabienie i rozdwajanie się płytki.
Zdejmowanie żelu pilnikiem 

Przed przystąpieniem do zdejmowania żelu należy możliwie jak najkrócej obciąć paznokcie. Później należy rozpocząć piłowanie. Trzeba pamiętać o tym, aby robić to ostrożnie.  Bardzo często zdarza się bowiem, że dochodzi do przeoczenia momentu, w którym kończy się żel, co skutkować może uszkodzeniem płytki z powodu zbyt silnego piłowania. 

Planując zdejmowanie żelu w domu, warto zadbać o odpowiednia ilość czasu. Piłowanie jednego paznokcia może bowiem trwać nawet kilkadziesiąt minut. Z kolei po udanym ściągnięciu żelu warto wypolerować płytkę, a następnie pomalować paznokcie odżywką, która zregeneruje je po całym zabiegu.
+6
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas