Reklama

Reklama

Mezoterapia, czyli leczenie od środka

Szara i zmęczona skóra, cellulit, a nawet łysienie to skutki stresu, przemęczenia i złej diety. Niestety domowe sposoby radzenia sobie z tymi problemami nie przynoszą rezultatów, a dostępne środki z reguły nas zawodzą.

Kremy, odżywki i kosmetyki do pielęgnacji skóry wspaniale nawilżają, ale nie wypełnią zmarszczek i nie przywrócą utraconych włosów. Do tego potrzeba czegoś silniejszego - terapii, która zadziała od środka. Taką metodą, znaną i wykorzystywaną w medycynie estetycznej od kilkudziesięciu lat, jest mezoterapia igłowa.

Reklama

To zabieg naturalny, w pełni bezpieczny i niechirurgiczny. Polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczej, będącej mieszaniną aktywnych składników: aminokwasów, witamin, koenzymów i minerałów. Skuteczność mezoterapii wynika z tego, że specjalnie dobrana mieszanka substancji leczniczej aplikowana jest bezpośrednio w miejsce poddawane leczeniu. Lecznicze koktajle wstrzykuje się w skórę za pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarza, który wcześniej wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Zbawienne koktajle

Dolegliwości, które można leczyć za pomocą mezoterapii:

• starzenie się skóry (zmarszczki, obwisłości, skóra sucha i odwodniona)

• łysienie androgenowe, chroniczne lub sezonowe

• cellulit, rozstępy

• blizny

Roztwory do mezoterapii, zwane inaczej koktajlami, mają działanie rewitalizujące, pobudzające, regenerujące, odżywcze i stymulujące. Substancje te nie przechodzą jednak do układu krążenia, lecz działają miejscowo, powoli rozchodząc się w naszej skórze i poprawiając jej kondycję.

Spośród najczęściej spotykanych składników aktywnych wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii możemy wymienić chociażby: kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną, wyciąg z karczocha zwyczajnego, a nawet kofeinę. Są to substancje naturalne, które doskonale się wchłaniają i nie wywołują efektów ubocznych.

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju mieszanki leczniczej, stanowi skuteczne panaceum na wiele dolegliwości. Starzenie się skóry, cellulit, rozstępy, blizny, a nawet łysienie to tylko niektóre z nich.

- W kuracji odmładzającej mezoterapia pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna, elastyczna i wyraźnie nawilżona. W zabiegach wspomagających likwidację cellulitu, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek tłuszczowych. W leczeniu łysienia, zatrzymuje proces utraty włosów i stymuluje ich odrost - wymienia Irena Serówka, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED.

Efekty zabiegów nie utrzymują się wiecznie, ale możemy się nimi cieszyć przez długie miesiące. Dla podtrzymania rezultatów, zabiegi powinniśmy sukcesywnie powtarzać.

Terapia przeciwstarzeniowa

Mezoterapia stanowi doskonałą profilaktykę w starzeniu się skóry. "Zastrzyki młodości" spłycają drobne zmarszczki, poprawiają owal twarzy, a także jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry. Mezoterapię możemy traktować jako samodzielną metodę leczenia lub łączyć ją z innymi zabiegami. Kuracji poddawana jest wówczas cała twarz, szyja, dekolt lub dłonie. Ważne jednak, by poddawać się zabiegom w renomowanych gabinetach, w których lekarz używa wyłącznie sprawdzonych i medycznych preparatów.

Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja skóry | mezoterapia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje