Reklama

Reklama

Myła włosy raz w miesiącu. Pokazała ich stan!

Czy to możliwe, że włosy myte zaledwie raz w miesiącu mogą zachować świeżość i blask? Okazuje się, że niektóre TikTokerki mają na to swój interesujący sposób, który wiąże się wręcz ze specjalną techniką. Jedna z nich podzieliła się internautami zdjęciem swoich niemytych przez miesiąc włosów.

Jak często należy myć włosy? To pytanie zadajemy sobie dość często, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna, zależąca m.in. od stopnia potliwości skóry włosów, ich długości oraz kondycji. A gdyby tak nie myć włosów przez miesiąc? Okazuje się, że to praktyka nader częsta, zwłaszcza wśród influencerek, które promują ją na TikToku. Jak to możliwe?

Czy można myć włosy raz w miesiącu?

Okazuje się, że popularne TikTokerki coraz częściej przekonują internautów, że wystarczy zaledwie raz w miesiącu umyć włosy, by wciąż wyglądały świeżo. Twierdzą, że wystarczy stopniowo przyzwyczajać skórę głowy i włosy do mycia z coraz mniejszą częstotliwością. Haylee J Cunningham należy do grona tych influencerek, które myją włosy raz w miesiącu. Pokazała internautom, jak wyglądają jej włosy, które od miesiąca nie widziały szamponu i wody. Co ciekawe, w dalszym ciągu wyglądały one świeżo.

Reklama

Trening włosów

Haylee J Cunningham przekonuje, że kluczowa w zachowaniu świeżości niemytych włosów jest technika, która pozwala na zminimalizowanie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, czyli "trening włosów". W jej przypadku proces ten trwał około roku.

Czy to na pewno bezpieczne?

Choć na włosach TikTokerki ciężko dostrzec ślady przetłuszczania czy nieświeżości, to pomysł ten z pewnością nie należy do najrozsądniejszych. Choć wizualnie ciężko zorientować się, że włosy są tak długo niemyte, to nie należy zapominać, że na włosach i skórze głowy osadza się brud, kurz i mikroorganizmy. Trycholodzy z tego względu zalecają myć włosy co 2-3 dni.  

Co sądzicie o kontrowersyjnej praktyce TikTokerek?

Zobacz również:

Idealna cera dzięki diecie? To możliwe!

Najmodniejsze paznokcie na karnawał. Te wzory to hit!INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak często myć włosy | prawidłowe mycie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy