Reklama

Reklama

Najmodniejszy makijaż tej jesieni? Srebrny!

Srebrne akcenty widzieliśmy w makijażach na pokazach Fendi czy Saint Laurent. Niewątpliwie, oczy rozświetlone srebrem to jeden z czołowych trendów w makijażu, idealny nie tylko w wieczorowym looku, doskonale sprawdzi się również w dziennym wydaniu.

W makijażu wciąż króluje świetlistość, zatem wszystko, co się mieni, holograficzne cienie, rozświetlenie nada jesiennemu makijażowi trochę blasku. I choć za oknem jesienna aura oblewa nas złotem, w makijażu mocnym akcentem będzie srebro. Jak zgodnie przekonują makijażyści Sephora Pro Team Adela Bartakova i Bojan Vissi: "srebro to nowa czerń".

"W ostatnim czasie modne są wszystkie metaliczne, holograficzne elementy, przenosimy się do lat 80. Były one widoczne bardzo wyraźnie w kolekcjach projektantów, najwyższa pora, aby te metaliczne akcenty przenieść również do makijażu. Bardzo się cieszę, że znowu w makijażu pojawiło się srebro. W zeszłym roku mocniej koncentrowaliśmy się na graficznych kreskach, ustach. Teraz bardziej koncentrujemy się na kolorach" - wyjaśnia makijażystka Adela Bartakova.

Reklama

Choć złoto, które królowało w ostatnich kilku sezonach wydaje się być bardziej uniwersalne w zastosowaniu, srebro również daje wiele możliwości.

"Złoto może wydawać się już nieco nudne. Srebro jest zupełnie inne, nieoczywiste. Zatem, jeśli zmienimy trochę sposób myślenia na temat makijażu, srebro może okazać się ciekawym odcieniem. Poza tym pamiętajmy o różnych fakturach, które sprawiają, że makijaż może być bardzo wyrazisty albo nieco delikatniejszy" - przekonuje Bojan Vissi.

Adela Bartakova zapewnia, że podobnie jak złoto, srebro również doskonale sprawdza się w makijażu dziennym. Zapewnia, że ten kolor nie jest zarezerwowany jedynie dla makijażu wieczorowego.

"Srebro możemy również wykorzystać w makijażu dziennym. Oczywiście, jeśli nałożysz go na całą powiekę, to faktycznie może wydawać się zbyt przerysowany. Jednak potraktowany jako kolorystyczny akcent - srebrny eyeliner, albo nałożony jedynie w kąciku oka - może okazać się ciekawym uzupełnieniem makijażu. Myślę, że warto znaleźć swój sposób na wykorzystanie tego trendu. Można go również zaaplikować na dolnej powiece albo linii wodnej oka. Wygląda olśniewająco, doskonale współgra z holograficznymi odcieniami" - radzi makijażystka.

Bojan Vissi dodaje, że podobnie jak w modzie, tak samo w makijażu, srebro może być doskonałym dodatkiem, swego rodzaju akcesorium. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje