Naturalne sposoby na opuchnięte oczy. Szybko odczujesz ulgę

Długie godziny spędzone przed komputerem, ciągłe przeglądanie wiadomości na smartfonie i oczywiście niedostateczna ilość snu - to najczęstsze przyczyny opuchniętych oczu. Jeśli te ostatnie nadmiernie łzawią, są bardzo wrażliwe na światło, a ich białka często są przekrwione - to znak, że trzeba działać natychmiast. W rozwiązaniu problemu nadmiernie opuchniętych oczu mogą pomóc w pełni naturalne sposoby. Dlaczego, gdy puchną bądź pieką oczy, warto sięgnąć do kuchni i wykorzystać okłady z ziołowej herbaty, mleka, ziemniaka bądź ogórka? Poniżej kilka podpowiedzi.

Opuchnięte oczy to powszechny problem
Opuchnięte oczy to powszechny problem123RF/PICSEL

Przekrwione i nadmiernie piekące oczy? Działaj natychmiast!

Oczy - podobnie zresztą jak skóra są - najlepszym barometrem kondycji naszego organizmu. Jeśli są szczególnie wrażliwe na światło, nadmiernie pieką, łzawią, szczypią czy wręcz bolą, trzeba podjąć natychmiastowe środki zaradcze. Równie niepokojącym symptomem jest także przekrwienie białek oczu. Najlepszym sposobem doraźnym jest zniwelowanie szkodliwych nawyków. Jakich konkretnie?

Przekrwione oczy - działaj natychmiast!
Przekrwione oczy - działaj natychmiast!123RF/PICSEL

Zdrowiu oczu z pewnością nie służy nadmierne wpatrywanie się w ekran komputera bądź smartfona, warto także zrewidować swój styl życia pod kątem odpowiedniej ilości godzin snu, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz diety. Oczom sprzyjają zwłaszcza produkty obfitujące w witaminę A. Jeśli problem piekących oczu pojawił się nagle, przyczyn tego stanu rzeczy można dopatrywać się także w niewłaściwie dobranych kosmetykach -  zwłaszcza tuszach do rzęs, cieniach i pudrach.

Opuchnięte oczy? Wykorzystaj regenerujące właściwości ogórka!

W regeneracji nadmiernie opuchniętych oczu pomogą także sprawdzone domowe sposoby, które są w pełni naturalne, bezpieczne oraz - z reguły - tanie. Prym wśród naturalnych patentów na opuchnięte oczy wiedzie ogórek. To soczyste, wymarzone w upały warzywo doskonale nawilża i regeneruje skórę - zwłaszcza wyjątkowo delikatną skórę na powiekach. Gdy oczy są nadmiernie opuchnięte, warto świeżego ogórka po prostu pokroić w plastry, przez kilkanaście minut schłodzić go w lodówce, a następnie położyć na oczyszczonej skórze powiek. Taki naturalny zabieg doskonale wpłynie na kondycję oczu i zniweluje efekt nadmiernej opuchlizny.

Okład z rumiankowej herbaty - babciny patent na opuchnięte oczy

Ciągle opuchnięte oczy?  Sięgnij po napar z rumianku!
Ciągle opuchnięte oczy? Sięgnij po napar z rumianku!123RF/PICSEL

Innym naturalnym patentem na nadmiernie opuchnięte oczy - zresztą z powodzeniem wykorzystywanym od lat przez nasze babcie i mamy - są okłady z ziołowej herbaty. Najlepiej sięgnąć w tym celu po napar z rumianku, który posiada właściwości przeciwbólowe i nawilżające. Bogactwo zawartych w nim składników, biologicznie czynnych, takich jak kumaryny, flawonoidy, sole mineralne i witaminy (w tym zwłaszcza duża ilość witaminy C), sprawia, że to cenne ziółko stymuluje procesy regeneracji, minimalizuje opuchliznę pod oczami oraz obrzęk powiek. Niweluje również łzawienie, swędzenie oraz pieczenie oczu. To również doskonały domowy sposób na podrażnione oczy.

Jak wykorzystać rumianek na opuchnięte oczy?

Wystarczy łyżkę suszu z rumianku lub torebkę rumianku zalać szklanką wrzącej wody. Następnie odczekać co najmniej 15 minut, aż rumianek dobrze się zaparzy. Na koniec zanurzyć waciki w naparze i położyć je na ok. 20 minut na oczy. Uwaga, wywar musi mieć odpowiednią temperaturę - powinien być ciepły, ale niezbyt gorący! Okład z rumianku na opuchnięte oczy można także przygotować w błyskawiczny sposób. Wystarczy zaparzyć dwie torebki rumianku i nałożyć na oczy. Warto pamiętać, że torebki nie powinny być gorące!

Regenerujące właściwości mleka a opuchnięte oczy

Na opuchliznę oczu pomoże surowy ziemniak
Na opuchliznę oczu pomoże surowy ziemniak123RF/PICSEL

Gdy pod ręką nie ma rumianku bądź mleka, gdy puchną oczy, można także sięgnąć po mleko. Napój również posiada właściwości regenerujące,  nie wspominając o tych pielęgnacyjnych. By przygotować okład z mleka na opuchnięte oczy, wystarczy schłodzić pół szklanki mleka, namoczyć w nim dwa bawełniane waciki bądź płatki kosmetyczne. Na koniec trzeba tylko z płatków wycisnąć nadmiar mleka i przyłożyć do powiek. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać. Powinny pojawić się po kilkunastu minutach naturalnego zabiegu.

Na opuchliznę oczu pomoże surowy ziemniak

Przy problemie nadmiernie opuchniętych oczu pomoże również dobrze znany w kuchni - ale nie tylko - i znany z regenerujących właściwości ziemniak. Pyszne warzywo - oczywiście w surowej formie - wystarczy pokroić w plasterki i przyłożyć na około kwadrans do oczu. Ulga gwarantowana - nie od dziś wiadomo, że życie w zgodzie z naturą popłaca!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas