Niacynamid - najlepszy przyjaciel twojej skóry

Niacynamid jest pochodną dobrze znanej witaminy B3. Liczne badania wykazały, że jego szerokie spektrum działania na skórę plasuje go na równi z witaminą C czy z retinolem, jednak wciąż jest mało znany i niewystarczająco doceniany.

BasicLab Esteticus Serum
BasicLab Esteticus SerumINTERIA.PL/materiały prasowe

Stosowany regularnie w odpowiednim stężeniu będzie miał zbawienny wpływ na wszystkie rodzaje cer: od tych z rozszerzonymi porami i nadmiarem sebum po te ze zmarszczkami czy przebarwieniami.

Niacynamid nie tylko skutecznie nawilża skórę, ale również działa regenerująco na uszkodzony naskórek tym samym odbudowując barierę hydrolipidową. Dzięki temu ta ochronna tarcza sprawia, że z naszej skóry nie odparowuje tak szybko woda, jest efektywniej nawilżona i bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Ta pochodna witaminy B3 posiada silne właściwości antyoksydacyjne i skutecznie chroni skórę przed wolnymi rodnikami, które są główną przyczyną starzenia się skóry. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć redukcję drobnych zmarszczek, gładszy i jędrniejszy naskórek.

Posiadaczki tłustej skóry z rozszerzonymi porami i zaskórniakami powinny zwrócić szczególną uwagę na Niacynamid. Przy systematycznej aplikacji tej substancji aktywnej pory zwężają się i stając się mniej widocznymi, a struktura skóry zostaje wygładzona. Niacynamid reguluje produkcję sebum oraz posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu niedoskonałości zostają zredukowane.Szerokie spektrum działania Niacynamidu zamykają właściwości rozjaśniające, które sprawiają, że przebarwienia zarówno pochodzenia hormonalnego, jak i potrądzikowego zostają rozjaśnione, co procentuje ujednoliconym kolorytem.

BasicLab Esteticus Serum z 5% Niacynamidem, 5% prebiotykiem i filtratem z wody ryżowej - redukcja i zwężenie 

Specjalistyczne serum w postaci lekkiego żelu odpowiednie dla skóry z niedoskonałościami, z rozszerzonymi porami oraz nadprodukcją sebum, zmagającej się z nadmiernym błyszczeniem i zmianami trądzikowymi. 5% stężenie Niacynamidu efektywnie reguluje pracę gruczołów łojowych, przyczyniając się do prawidłowej sekrecji sebum i zmniejszenia widoczności porów. Niacynamid znany ze swoich właściwości przeciwzmarszczkowych spłyca drobne linie, wygładza, zauważalnie poprawia strukturę i koloryt skóry. Najlepsze efekty są widoczne po 12 tygodniach systematycznego stosowania.

Obecność w serum prebiotyku wspomaga regenerację i nawilżenie skóry dbając o jej mikrobiom. Natomiast filtrat z wody ryżowej dzięki obecności drogocennych mikroelementów pielęgnuje skórę, dba o właściwy poziom jej nawilżenia, a witamina B6 w niej zawarta doskonale łagodzi zmiany trądzikowe. Serum zawiera unikalny składnik aktywny o potwierdzonym działaniu antybakteryjnym, którego celem jest przywrócenie równowagi fizjologicznej skórze ze skłonnością do trądziku oraz jej seboregulacja. Serum jest doskonałe w pielęgnacji warstwowej skóry trądzikowej oraz normalnej i mieszanej, a także jako podstawa profilaktyki przeciwstarzeniowej.

REKOMENDACJE: W związku z tym, że Niacynamid traci swoją moc w niskim pH, nie zalecamy łączenia go w jednym kroku pielęgnacyjnym tzn. o tej samej porze dnia wraz z witaminami C "Nawilżenie i rozświetlenie" lub "Napięcie i wzmocnienie". Natomiast można używać bezpiecznie witamin C np. rano, a Niacynamidu wieczorem lub na odwrót. Podczas stosowania serum należy pamiętać, że może wystąpić lekkie zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Wówczas rekomendujemy stosowanie serum co kilka dni w celu zbudowania tolerancji na tą aktywną substancję jaką jest Niacynamid.

Serum jest bez dodatków zapachowych, jego lekko wyczuwalna nuta wynika ze składu.

Sposób użycia: Kilka kropli serum nałożyć na twarz, szyję i dekolt omijając okolice oczu. Stosować rano i/lub wieczorem na dokładnie oczyszczoną i suchą skórę.

15 m: 84,90 zł

30 ml: 119,90 zł

BasicLab Cosmetology Esteticus Serum z 10% Niacynamidem, 5% prebiotykiem, 2% kompleksem peptydów i filtratem z wody ryżowej - redukcja i zwężenie

Specjalistyczne serum w postaci lekkiego żelu odpowiednie dla skóry z niedoskonałościami, z rozszerzonymi porami oraz nadprodukcją sebum, zmagającej się z nadmiernym błyszczeniem i zmianami trądzikowymi. 10% stężenie Niacynamidu efektywnie reguluje pracę gruczołów łojowych, przyczyniając się do prawidłowej sekrecji sebum i zmniejszenia widoczności porów. Niacynamid znany ze swoich właściwości przeciwzmarszczkowych spłyca drobne linie, wygładza, zauważalnie poprawia strukturę i koloryt skóry. Najlepsze efekty są widoczne po 12 tygodniach systematycznego stosowania.

Obecność w serum prebiotyku wspomaga regenerację i nawilżenie skóry dbając o jej mikrobiom. Natomiast filtrat z wody ryżowej dzięki obecności drogocennych mikroelementów pielęgnuje skórę, dba o właściwy poziom jej nawilżenia, a witamina B6 w niej zawarta doskonale łagodzi zmiany trądzikowe. Dzięki optymalnemu stężeniu synergistycznego kompleksu 2 peptydów zwiększone zostają napięcie, elastyczność i jędrność skóry. Serum zawiera unikalny składnik aktywny o potwierdzonym działaniu antybakteryjnym, którego celem jest przywrócenie równowagi fizjologicznej skórze ze skłonnością do trądziku oraz jej seboregulacja. Serum jest doskonałe w pielęgnacji warstwowej skóry trądzikowej oraz normalnej i mieszanej, a także jako podstawa profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Rekomendacje: W związku z tym, że Niacynamid traci swoją moc w niskim pH, nie zalecamy łączenia go w jednym kroku pielęgnacyjnym tzn. o tej samej porze dnia wraz z witaminami C "Nawilżenie i rozświetlenie" lub "Napięcie i wzmocnienie". Natomiast można używać bezpiecznie witamin C np. rano, a Niacynamidu wieczorem lub na odwrót. Podczas stosowania serum należy pamiętać, że może wystąpić lekkie zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Wówczas rekomendujemy stosowanie serum co kilka dni w celu zbudowania tolerancji na tą aktywną substancję jaką jest Niacynamid.

Serum jest bez dodatków zapachowych, jego lekko wyczuwalna nuta wynika ze składu.

Sposób użycia: Kilka kropli serum nałożyć na twarz, szyję i dekolt, omijając okolice oczu. Stosować rano i/lub wieczorem na dokładnie oczyszczoną i suchą skórę.

30 ml: 190 zł

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas