Niezawodne patenty na piękne stopy

Pękająca skóra na piętach, zrogowacenia i odciski nie tylko nie prezentują się estetycznie, ale mogą też powodować dyskomfort i ból. Powody tego stanu rzeczy bywają różne. Błędy w pielęgnacji lub źle dobrane obuwie może doprowadzać stopy do naprawdę fatalnego stanu. Warto więc sprawdzić, jak na co dzień prawidłowo dbać o stopy. Latem nie będziesz ze wstydem chować ich w ciężkich butach, a skóra będzie porządnie odżywiona. Sprawdź nasze patenty na piękne stopy.

Domowe sposoby na piękne stopy
Domowe sposoby na piękne stopy123RF/PICSEL

Pożegnaj pumeks!

Złuszczanie martwego naskórka jest podstawą pielęgnacji, lecz należy robić to umiejętnie. Niestety, używanie popularnego pumeksu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Nie jest zbyt higienicznym środkiem. Jego chropowata struktura i gromadząca się wilgoć tworzą doskonałe warunki do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Do tego drastycznie narusza naskórek, więc nie może być mowy o skutecznej regeneracji. Zamiast pumeksu wybierz delikatniejszą tarkę drobnoziarnistą lub specjalny pilnik do stóp.

Kąpiel nie tylko na brudne stopy

Podczas codziennego prysznica czy kąpieli w wannie nie omijamy stóp, lecz warto zadbać o nie dodatkowo i dwa razy w tygodniu zafundować im domowe SPA. By pozbyć się suchej i twardej skóry, przed jakimikolwiek zabiegami stopy trzeba porządnie wymoczyć przez 20 minut. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca. Dla lepszych efektów poleca się dodać do niej kilka łyżek soli - najlepiej morskiej, która wykazuje działanie antybakteryjne. Ulgę i odświeżenie zmęczonym stopom przyniesie dodatek naparu z rumianku, lawendy albo tymianku.

Właściwa pielęgnacja jest ważna dla zdrowia stóp
Właściwa pielęgnacja jest ważna dla zdrowia stóp123RF/PICSEL

Ziemniaki na brzydkie stopy

Pospolita bulwa przyniesie bardzo dobre efekty pielęgnacyjne. Okłady z ziemniaków surowych i ugotowanych regenerują obolałe stopy i doskonale zmiękczają zrogowaciały naskórek. Surowe ziemniaki zetrzyj na tarce, ugotowane rozdrobnij widelcem. Kartoflaną masę nałóż na stopy, zabezpiecz foliową torebką, dodatkowo możesz założyć także skarpetki. Domową maseczkę trzymaj na stopach przez 30 minut, następnie zmyj.

Nawilżające właściwości płatków owsianych

Płatki owsiane to jeden z produktów, który pomoże zadbać o piękne stopy
Płatki owsiane to jeden z produktów, który pomoże zadbać o piękne stopy123RF/PICSEL

To kolejny produkt, który przyda się nie tylko w kuchni. Płatki owsiane należy namoczyć w niewielkiej ilości ciepłego mleka. Proporcje dobierz tak, by powstała gęsta papka. Nałóż na stopy, owiń jak w przypadku ziemniaków i po dwóch kwadransach zmyj. Domowe sposoby stosowane regularnie pomogą w staraniach o piękne stopy, które aż chce się pokazać!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas